"Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün" Çalıştayı

"Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün" Çalıştayı

'Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün' Çalıştayı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

AK Parti Ar Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen çalıştay, sivil toplum kuruluşları, siyasetçi, medya temsilcisi ve akademisyenlerin
katılımıyla yarın gerçekleştirilecek

AK Parti Ar-Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün" başlıklı çalıştay, sivil toplum kuruluşları, siyasetçi, medya temsilcisi ve akademisyenlerin katılımıyla yarın gerçekleştirilecek. 

AK Parti Ar-Ge Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkenin bugünlerini ve yarınlarını kurgulamak adına önem ifade eden meselelerin ele alındığı, sosyal paydaşların tespit ve önerilerini içeren sonuç raporlarının Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a takdim edildiği AK Parti 2013 çalıştayları çerçevesinde, "Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün" çalıştayı düzenlenecek. 

Çalıştay, sivil toplum kuruluşları, siyasetçiler, medya temsilcileri ve akademisyenlerin katılımıyla yarın Yıldız Parkı'ndaki Malta Köşkü'nde yapılacak.

Çalıştay çerçevesinde son günlerde yaşanan Gezi Parkı olaylarının sebepleri, sonuçları, olayların ürettiği toplumsal atmosfer ve önümüzdeki süreçte atılması gereken adımlar irdelenecek, konuya yönelik olası stratejiler değerlendirilecek. 

Sadece tespitlere ulaşmanın hedeflenmediği çalıştayda, devlet, toplum ve birey ilişkilerinin daha tatminkar yürütülmesi adına somut öneriler de değerlendirilecek. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı Süleyman Soylu'nun açılış konuşmasını yapacağı çalıştaya, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal,  AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof. Dr. Yasin Atay, İstanbul Üniversitesi Edebiyet Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Tüfekçioğlu, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Yayman, gazeteci Ali Saydam, ANAR Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu, GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen, Fehmi Koru, Mustafa Akyol, Nihal Bengisu Karaca, Rober Koptaş, Markar Eseyan ve Yıldıray Oğur katılacak. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title