Türkiye'de ve Dünyada Örnek Gösterilecek"
Haberler » Güncel » Türkiye'de ve Dünyada Örnek Gösterilecek" - Haber

Türkiye'de ve Dünyada Örnek Gösterilecek"

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş'ı Türkiye'de ve dünyada örnek gösterilecek bir il haline getirmek için gayret ettiklerini söyledi.

Türkiye'de ve Dünyada Örnek Gösterilecek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı , Kahramanmaraş'ı 'de ve dünyada örnek gösterilecek bir il haline getirmek için gayret ettiklerini söyledi.


Erkoç, beraberinde İl Başkanı Ahmet Özdemir, Onikişubat Belediye Başkanı ve AK Parti İl Teşkilatıyla yapımı devam eden Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulundu.


Erkoç, yaptığı açıklamada, dev bahçeye ağaç dikiminin önümüzdeki iki ay içerisinde tamamlanacağını, suni göletin de kasım ayı gibi bitmesini hedeflediklerini, yıl sonu itibariyle de bahçeyi bitirmiş olacaklarını belirtti.


Hacı Bayram Veli, Malik Ejder ve Gayberli Mahalleleri'nde bulunan bu alanın Türkiye'ye örnek teşkil eden kentsel dönüşüm alanlarından birisi olduğunu ifade eden Erkoç, "Burada konutlar vardı ama biz burayı aslına, doğal haline dönüştürdük. Bence Türkiye'deki ve dünyadaki örnek projelerden bir tanesi burası." dedi.


Kahramanmaraş'ın dönüşümünü hem büyükşehir, hem Onikişubat hem de Dulkadiroğlu Belediyeleri ve diğer ilçe belediyeleriyle hep birlikte gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olduklarını dile getiren Erkoç, yaptıkları büyük park ve bulvarlarla 2017 yılında bu dönüşümün gerçek anlamda hissedileceğini kaydetti.


Erkoç, şöyle devam etti:


"Kahramanmaraş'ımız da sadece buralar değil, Yusuflar Mahallemizde de kentsel dönüşüm olacak. Çalışmalarda sona geldik. Diğer mahallelerimizde de plan değişikliğine gitmek suretiyle eskimiş ve gayrisıhhi binalardan vatandaşlarımızı kurtaracağız. Bu çalışmalarımızı hep beraberce yapıyoruz. Hükümetimiz, bakanlarımız milletvekillerimiz, teşkilatımız ve belediyeler olarak, AK kadrolar olarak Kahramanmaraş 2019 yılına kadar çok önemli bir yere gelecek. Kahramanmaraş, siyasette de Ankara'da çok güçlü temsil edilmekte. 64. Hükümette Grup Başkanvekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey Kültür ve Turizm Bakanımız olmuştu. Kahramanmaraş'ımıza bakanlığı döneminde çok güzel hizmetleri oldu. Sayın Mahir Ünal Beyle çalışmalarımız devam edecek."


65. Hükümette Kahramanmaraş'a Başbakan Yardımcılığı tevdi edildiğini anımsatan Erkoç, "Çok mutluyuz, daha büyük bir enerji ve sinerjiye kavuştuk. Şu anda kendimizi daha da güçlü hissediyoruz." dedi.


Başbakan Yardımcısı Kaynak, Kahramanmaraş'a geliyor


Erkoç, 65. Hükümette Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Kahramanmaraş'ı gerçek anlamda Türkiye'de ve dünyada örnek gösterilen bir il haline getireceklerini belirterek, "Bunu yapmamak için hiçbir sebep yok. Yeni hükümetle hem Türkiyemiz hem de Kahramanmaraşımız çok güçlü hale geldi." diye konuştu.


Yarın saat 13.00 itibariyle Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın Kahramanmaraş Havalimanı'nda çok güzel bir şekilde karşılayacaklarını ifade eden Erkoç, vatandaşları organizasyon için davet etti.


"Layıkıyla karşılama yapacağız"


AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir ise Millet Bahçesi'ne ilişkin, "Bu proje şehrimiz için gurur verici bir proje olacak. Hem gelip gezenler için hem de gelmeden uzaktan bakıldığında da görsel olarak güzel olacak bir proje." dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç'a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Özdemir, şunları kaydetti.


"Büyükşehir Belediye Başkanımızın da söylediği gibi yarın bizim için büyük bir gün. İlk defa Kahraman şehrimizin bir başbakan yardımcısı oldu. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın Kahramanmaraş'a AK Parti'ye verdiği desteğe karşılık olarak bir teşekkür olarak değerlendiriyoruz bunu. Biz de bu güzel ödül için yarın layıkıyla karşılama yapacağız. Tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizi yarın saat 13.00 te Kahramanmaraş Havaalanında Sayın Başbakan yardımcımızı karşılamaya davet ediyorum."


"Çok güzel bir teveccüh"


Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de Kahramanmaraş'ta çok güzel hizmetlerin yapıldığına dikkat çekti.


Kahramanmaraş'in AK Parti iktidarı döneminde yasamada çok güçlü bir şekilde temsil edildiğine dikkat çeken Mahçiçek, "O temsilin karşılığı olarak bir önceki hükümet döneminde Mahir Bey bakanımız vardı. Bu hükümet döneminde de yani Binali Yıldırım beyin başbakanlığı döneminde de başbakan yardımcılığımız var Veysi Kaynak Beyle. Bu, AK Partimizin Kahramanmaraş'a gösterdiği çok güzel bir teveccüh. Bu yasamadaki gücün sayesinde Büyükşehir Belediyemiz de oluştu. Bugün Kahramanmaraş'ımız için önemli bir projeyi Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber gezdik. Kendilerini kutluyorum, güzel bir eser oluşturmuşlar." ifadelerini kullandı.


Kahramanmaraş'ın AK Parti iktidarları döneminde çok güzel hizmetler aldığını, bu güzel hizmetlerden birinin de Millet Bahçesi olduğuna dikkat çeken Mahçiçek, "Bu hizmetlerde emeği geçenlere başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere çalışma arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum." dedi.


Erkoç ve beraberindekiler yapımı devam eden Millet Bahçesi'ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler