Türkiye'de İş Makinesi Sektörü Büyüyor"

Türkiye'de İş Makinesi Sektörü Büyüyor"

Temsa İş Makineleri Genel Müdürü Eşref Zeka, Türkiye'deki iş makineleri sektörünün özellikle geçen senenin ikinci yarısından itibaren ivme kazandığını belirterek, "Türkiye'de iş makinesi sektörü büyüyor.

Türkiye'de İş Makinesi Sektörü Büyüyor

Temsa İş Makineleri Genel Müdürü Eşref Zeka, Türkiye'deki iş makineleri sektörünün özellikle geçen senenin ikinci yarısından itibaren ivme kazandığını belirterek, "Türkiye'de iş makinesi sektörü büyüyor. Bu sene de güçlü bir pazar ile karşı karşıyayız." dedi.

Zeka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de iş makinesi sektörünün her geçen gün daha da geliştiğini söyledi.

İnşaat sektöründeki gelişmelerin iş makinesi sektörünü de etkilediğine dikkati çeken Zeka, şunları kaydetti:

"Türkiye'deki iş makineleri sektörü özellikle geçtiğimiz senenin ikinci yarısından itibaren ivme kazandı. Bu sene de güçlü bir pazar ile karşı karşıyayız. Tahmin ediyorum bu sene 5 binin üzerinde makine satışı gerçekleşecek. Buradaki dinamizm genellikle inşaat sektöründen kaynaklanıyor. Bu işin maden tarafı da var. Maden tarafına da iş makinesi desteği veriliyor ama ağırlıklı inşaat sektörü ile büyüme yakalandı."

Zeka, Türkiye dışından Azerbaycan ve Gürcistan'da bayilerinin olduğunu anlatarak, "Türkiye genelinde 41 noktada bayimiz var. Azerbaycan ve Gürcistan'da iki bayimiz var. Genele baktığımızda 43 yetkili servisle hizmet veriyoruz. Temsa çatısı altında bin 200 işçi istihdam ediyoruz. Türkiye'de iş makinesi sektörü büyüyor. Maden tarafı ile daha da büyüme olacağını düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.