Türkiye -Almanya Maçını Gül de İzliyor

Türkiye -Almanya Maçını Gül de İzliyor

Türkiye, Almanya Maçını İzlemek Üzere Cumhurbaşkanı Gül, Dış İşleri Bakanı Babacan, Bayındırlık Bakanı Özak, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve Çok Sayıda Milletvekili de Tribünde İzledi.

Türkiye -Almanya Maçını Gül de İzliyor

13. Avrupa Futbol Şampiyonası yarı finalinde Türkiye, Almanya maçını izlemek üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dış İşleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve çok sayıda milletvekili de tribünde izledi.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın karşılaşma öncesi davet ettiği eski federasyon başkanları, milli takımda görev yapan eski teknik adamlar, yardımcıları ve eski milli futbolcular ile Türkiye'den gelen yaklaşık 3 bin taraftar da milli takıma destek olmak için tribündeydi.

A Milli takımda kart cezalısı kaleci Volkan, Tuncay, Arda ve Emre Aşık ile sakat futbolcular Nihat kadroda yer almazken, Ayhan ilk kez, ilk 11'de görev aldı.

Karşılaşmanın biletleri 800 Avro'dan alıcı buldu.

Milli takım antrenörlerinden Oğuz Çetin, Fenerbahçe'de teknik direktörlük yapan Osiek ve Löw ile bir süre saha kenarında sohbet etti.

Türkiye, İsviçre maçında yağan yoğun yağmur nedeniyle, stat zemininde yer yer bozulmalar olduğu gözlendi.

Seyirciler, karşılaşmanın başlamasından yarım saat önce tribünleri tamamen doldururken, tribünlerin büyük çoğunluğunda Alman taraftarların olduğu dikkat çekti.

''Irkçılığa Karşıyız'' pankartlarını boyunlarına asan taraftarlar Meksika dalgası ile bu protestoyu tüm statta izlettiler.

Bu arada, iki takım kaptanı Rüştü ve Ballack, maç öncesinde ırkçılığa karşı birer konuşma yaptılar.

Bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılan takım, 29 Haziran Pazar günü Viyana'da İspanya-Rusya maçının galibiyle final oynama hakkını elde edecek.