Türkiye: 67 - Almanya: 74

Salon: Ankara Atatürk

Türkiye: 67 - Almanya: 74

Salon: Ankara Atatürk

Hakemler: Murat Biricik, Aleksander Milajevic (Makedon), Robert Lettermoser (Alman)

Türkiye: Ömer Onan 17, Kerem Tunçeri 5, Fatih Solak 3, Oğuz Savaş 5, Hidayet Türkoğlu 10, Ender Arslan 2, Semih Erden 8, Ersen İlyasova 12, Engin Atsür , Ömer Aşık xx

Almanya: Steffen Hamann x , Demond Grene 8, Patrick Femerling 6, Jan Jagla 15, Robin Benzing 5, Elias Haris 3, Sven Schultze 8, Tim Ohlbrecht 2, Heiko Schaffartzik 12, Konrad Wysocki 6, Lucca Staiger 3

1. periyot: 24-24

Devre: 37-41 (Almanya)

3. periyot: 55-56 (Almanya)

5 Fauller: Elias Haris ( 29.30), Patrick Femerling (39.14)

Efes Pilsen World Cup'ın ikinci gününde Türkiye , Almanya'ya 74-67 yenildi.

Hızlı basketbol, akıl dolu penetreler ve müthiş bir ilk periyot. Türkiye, kısalarının şovu, daha doğrusu Ömer Onan'ın tek kişilik resitali ile Almanya'yı ilk dakikalarda şaşkına çevirmeyi başardı. Rakibin özellikle Hidayet'e uyguladığı sert savunma ve hakemlerin bu sert savunmaya göz yumması, hücumlarda hızımızı kesti. Öyle ki, TV molasına 18-13 önde giren Ay-Yıldızlılar, Jagla'nın basketlerine çare bulamadı.

Skorun kapanmasına engel olamayan milliler birinci periyotu 24-24 tamamladı. İkinci periyotta, Almanların üslülüğü vardı. Ne fatih, ne Semih, ne de Oğuz boyalı alanı savunmakta zorlandı. Sahanın en kısalarından Heiko Schaffartzik dahi, pota altımızda adeta cirit attı. Hidayet ve Ersen İlyasova'nın çabasına rağmen, devre 37-41 Almanya'nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında da sertlik devam etti. Pota altı mücadelesinin falasıyla yaşandığı üçüncü periyotta Oğuz ve Semih ile sayı arayan Milli takımımız sert savunma yapınca Almanya hücumlardan boş döndü. Serbest atışlarla üçüncü periyotun sonunda milli takımımız skorda dengeyi sağladı: (53-53)

Üçüncü periyotu son saniye basketi sonrasında Almanya 56-55 önde tamamladı.

son periyotta rakibini dış atışlara zorlayan Türkiye, Ender'in oyun kuruculuğundaki başarısı sonrasında skor üstünlüğünü elde etti: (62-58)

Son dakikaları büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada Hidayet'in ısrarla dışardan attığı şutlar isabetli olmayınca Almanya Grenene ve Schultze ile sayılar buldu. Hücum ribauntlarında sıkıntı yaşayan Milli takımımız ikinci maçında da Almanya'ya 74-67 yenildi. A Milli Basketbol Takımımız yarın (Cumartesi) beşincilik altıncılık maçı oynayacak.

(CİHAN)

Kaynak: CHA