Türkiye: 51 - İtalya: 67

Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 9.

Türkiye: 51 - İtalya: 67

Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 9. Zafer Kupası Bayanlar Turnuvası'nda Türkiye-İtalya karşı karşıya geldi. Karşılaşma 51-67 İtalya'nın üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın ilk periyodunda Türkiye etkili oynadı. Nilay oyun kuruşu ile Melik, Mehtap ve Meriç'in etkili basketleri sonucu karşılaşmanın ilk periyodunu Türkiye 19-14 önde tamamladı. İtalya ise Marte, Chiara ve Sabrina'nın basketleri ile karışılık verdi ancak ilk periyodu geride bitirmek zorunda kaldı.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda etkili olan taraf İtalya oldu. İtalya'dan Jenifer ve Rafaella basketleri ile aradaki farkı kapatarak takımını öne geçirdi. Oyuna giren Ceyda ve Birsel basketleri ile karşılık verdi ancak karşılaşmanın İlk yarısı 32-36 İtalya'nın üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın üçüncü periyodunda her iki takım arasında büyük mücadele yaşandı. Türkiye'den Bahar Çağlar ve Meriç isabetli faul atışları ile takımına puan kazandırdı. İtalya Bayan Milli Takımı da etkili oynadı. Türkiye Milli Takamı'nın top kayıpları sonucu İtalya aradaki farkı 9'a kadar çıkardı. Maçın üçüncü periyodu 44-53 İtaya'nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

Son periyotta Türkiye Bayan Milli takım oyuncuları farkı kapatmak için uğraştı. Ancak İtalya Milli takım oyuncuları buna izin vermedi. Farkı 17 sayıya kadar çıkardı. Karşılaşmanın başıdan itibaren etkili olan İtalya maçı 51-67 önde tamamladı.

Mehmet Kayhan YILDIZ- KONYA- DHA

Kaynak: DHA