Türkiye 4. Erkekler Avrupa Ligi'nden Elendi

Türkiye 4. Erkekler Avrupa Ligi'nden Elendi

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (Cev) Tarafından Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen Erkekler Avrupa Ligi'nde (C) Grubu'nda Yer Alan Türkiye, Gruptaki 12. ve Son Maçında, Deplasmanda Letonya'yı 3-2 Yenmesine Karşın Grup İkincisi Olarak Elendi.

Türkiye 4. Erkekler Avrupa Ligi'nden Elendi

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Erkekler Avrupa Ligi'nde (C) Grubu'nda yer alan Türkiye, gruptaki 12. ve son maçında, deplasmanda Letonya'yı 3-2 yenmesine karşın grup ikincisi olarak elendi.

Letonya'nın başkenti Riga'da yapılan ve toplam 115 dakika süren zorlu mücadelede setler 23-25, 25-12, 25-20, 29-31 ve 15-10'luk skorlarla Türkiye lehine sonuçlandı.

Bu sonuçla gruptaki 9. galibiyetini alan Türkiye, 21 puanla 2. sırada yer alırken, gruptaki mücadelesini 10 galibiyet, 2 yenilgi ve 22 puanla tamamlayan Slovakya, grup birinciliğini elde etti.

Slovakya'nın yanısıra (A) Grubu'nda 20 puanla İspanya, (B) Grubu'nda da 21 puanla Slovenya birinciliği kazanarak, evsahibi Portekiz ile birlikte 7-8 Temmuz tarihlerinde Portekiz'in Portimao kentinde düzenlenecek ''Dörtlü Final''e katılmaya hak kazandılar.

Kaynak: AA