Türkiye, Haliç Kongre Merkezi'nde Fati ile Buluştu

Türkiye, Haliç Kongre Merkezi'nde Fati ile Buluştu

Engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak hedefi ile başlatılan "Birlikte Yürüyoruz" isimli projenin lansmanı Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Türkiye, Haliç Kongre Merkezi'nde Fati ile Buluştu

Türkiye, 31 Ekim'de Haliç Kongre Merkezi'nde kampanyanın tanıtım yüzü olan ve görme engelli bir karakteri canlandıran Fati ile tanıştı.

Ulusal ve uluslararası sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdüren Haliç Kongre Merkezi, engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak için başlatılan "Birlikte Yürüyoruz" isimli projenin lansmanına da ev sahipliği yaptı. Kampanyanın tanıtım yüzü Fati'nin de katıldığı tören 31 Ekim 2013 Perşembe günü gerçekleştirildi. Törende kampanyanın pilot uygulamaları döneminde yapılan kompozisyon ve resim yarışmaları sonucunda ödül almaya hak kazanan öğrencilere de ödülleri sunuldu.

Ev sahipliğini Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva'nın yaptığı etkinliğe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, İstanbul Milletvekilleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksü, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve birçok il ve ilçenin belediye başkanı katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Yerel Yönetimler, Akademisyenler ve Özel Sektör desteği ile başlatılan ve üç yıl sürecek olan proje kapsamında; kamu spotları, 576 adet konferans, 4 bin 320 saat eğitim, yarışmalar, yayınlar, tiyatrolar, sosyal medya faaliyetleri, çizgi film, belgesel, sinema filmi, AVM etkinlikleri ve yurtdışı faaliyetleri yapılacak.