Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup'ta Mücadele Eden Mersin Büyükşehir Belediyespor'un Adı, Yapılan Olağanüstü Kongrede Mezitlispor Olarak Değiştirildi.

Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup'ta mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyespor'un adı, yapılan olağanüstü kongrede Mezitlispor olarak değiştirildi.

Mezitlispor Kulübü Başkanı Oktay Türk, daha önce ismi yine Mezitlispor olan ve daha sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne satılarak isim değişikliğine giden futbol takımını yıllar sonra Mezitli'ye kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi. Gençleri spora teşvik etmek ve Mersin'i sporda layık olduğu konuma getirme arzusunda olduklarını ifade eden Türk, "Yıllardır beldemizde spor anlamında büyük bir eksiklik vardı. Bu eksikliği Mezitlispor'u tekrar beldemize kazandırarak

gidermek istedik. Takımı devralırken herhangi bir siyasi hedef ya da rant amacı gütmedik" dedi.

Mahalle aralarında top peşinde koşan yetenekli gençleri Türk futboluna kazandırmayı hedeflediklerini dile getiren Türk, "Spor gençleri sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan, kahvehane köşelerinden uzaklaştırır. Mahalle aralarında, boş arsalarda futbol oynayan gençlerimizi Mezitlispor çatısı altında buluşturarak, onları Türk futboluna kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Çocuklarımızın spor tesislerinde topluma faydalı birer nesil olarak yetişmelerine katkıda bulunmaya devam etmek

için ben bir adım attım. Mersinli sporseverler ve Mezitli'de yaşayan yöneticiler, işadamları, esnaf tüm Mezitli belde sakinleri bu takıma sahip çıkmaya çağırıyorum" diye konuştu.

Büyük hedefler peşinde koşacaklarının altını çizen Türk, "Mezitli, Mersin'in yıldızı olan bir beldesi. Yıldız olan bir beldenin bir futbol takımının olmaması, büyük bir eksiklikti. Biz bu eksikliği giderdiğimiz görüşündeyiz. Hedeflerimiz çok büyük. Mezitlispor'u öncelikle bir kulüp haline getirmek, daha sonra sportif başarılar ile takımımızı üst liglere taşımak istiyoruz. Bu sezon ligdeki amacımız 2. lige yükselmek" şeklinde konuştu.

Takımı çalıştıracak teknik direktör arayışları içinde olduklarını da kaydeden Türk, güvendikleri birkaç hoca ile temas halinde olduklarını sözlerine ekledi.

(HK-MT-MFS-ÖK-S)

Kaynak: İHA