Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi Takımlarından Çorumspor, Teknik Direktör Cevdet Uzunköprü ile 1 Yıllık Sözleşme İmzaladı. Düzenlenen İmza Töreninde Konuşan Çorumspor'un Yeni Teknik Direktörü Cevdet Uzunköprü, Yeni Sezonda Hedeflerinin Şampiyonluk Olduğunu, Ancak Mutlu Son İçin Garanti Veremeyeceğini Söyledi.

Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi takımlarından Çorumspor, teknik direktör Cevdet Uzunköprü ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Düzenlenen imza töreninde konuşan Çorumspor'un yeni teknik direktörü Cevdet Uzunköprü, yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu, ancak mutlu son için garanti veremeyeceğini söyledi.

Çorumspor Sosyal Tesisleri'nde yardımcısı Yüksel Öz ile birlikte 1 yıllık sözleşme imzalayan Cevdet Uzunköprü, yeni sezon için kaliteli bir kadro kuracaklarını belirterek, transferde hata yapmamaya özen göstereceklerini ifade etti. Dünyada hiçbir takımın transferde yüzde 100 isabette başarı tutturamadığının altını çizen Cevdet Uzunköprü, "Yüzde 100 olmasa bile ona yakın bir oranı tutturmaya çalışacağız. Eğer yüzde 70-80 isabet sağlarsak şampiyonluğa oynamak yolunda işimiz kolaylaşır. Biz transferde en az

hatayı yapmaya çalışacağız. Sadece kaliteli transferler yapmak ve transferde az hata yapmakla şampiyon olunmaz. Dünyada hiçbir teknik adam şampiyonluk için garanti veremez. Çünkü, sadece iyi bir kadro kurmakla şampiyon olunmuyor. Şampiyonluk için dış etkenler de çok önemli. Bunun için, ben de şampiyonluk garantisi veremem. Ama, son haftaya kadar şampiyonluk yarışında olacağımızı söyleyebilirim" dedi.

Başarıya giden yolda rekabetin çok önemli olduğunun altını çizen Uzunköprü, "Elbette kaliteli transferler yaparak şampiyonluğa oynayacak kapasitede bir takım kuracağız. Ancak, transfer edeceğimiz futbolcular buraya geldiklerinde zorlanmalılar, formayı garanti görmemeliler. Bunun için, özellikle genç futbolcuların rekabete ortak olmaları lazım. Eğer onlar da forma kapmak için mücadele ederlerse oluşacak rekabet ortamı Çorumspor'un yararına olacaktır. Benim futbol anlayışımda genç, tecrübeli ya da yeri

garanti olan futbolcu yoktur. Kim çalışır ve istediklerimi sahaya yansıtırsa maçta formayı giyer. Özellikle genç futbolcuların rekabet sonucunda formayı kapmaları en çok beni mutlu eder" diye konuştu.

(ES-BÖ-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA