Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup'ta Mücadele Eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diskispor, Belediye Vanspor'u 2-0 Yenerek, Ligin Bitimine 1 Hafta Kala Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'ne Yükselmeyi Garantileyip Şampiyonluk Turu Attı.

Türkiye 3. Futbol Ligi

Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup'ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİSpor, Belediye Vanspor'u 2-0 yenerek, ligin bitimine 1 hafta kala Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'ne yükselmeyi garantileyip şampiyonluk turu attı.

Maç öncesinde Diyarbakırspor Başkanı Ahmet Aydın, Teknik Direktör Bahri Kaya, Menajer İsmet Yılmaz, futbolculardan Mohammed, Yunus ve Burhan DİSKİSporlu futbolculara ve maçın hakemine çiçek verirken, DİSKİSporlu yöneticiler tribünlere Sarı-kırmızılı forma ve bayrak dağıttı. Atatürk Stadı'nı dolduran yaklaşık 6 bin kişi, 90 dakika boyunca takımlarını destekledi.

Maç sonrasında ise DİSKİSporlu oyuncular, kulüp başkanı İhsan Uğur ve teknik direktör Nurettin Şiro şampiyonluk turu atıp, tribünlere sevgi gösterilerinde bulundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir maç sonrası yaptığı açıklamada, her şeyden önce bu başarıyı Diyarbakır halkına ve spor camiasına armağan ettiklerini belirterek, "Oyuncularıma taşekkür ediyorum. Yönetim kurulumuz başarılı bir performans gösterdi. Darısı Diyarbakırsporumuz'un başına. Aynı sahada bunu yaşayalım" dedi.

DİSKİSPOR Başkanı İhsan Uğur da mutluluğunu dile getirerek, "Muhteşem bir tablo var. Diyarbakır halkına teşekkür ediyorum. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Büyük acılar çeken bu kent her şeyi hak ediyor. Şampiyonluğumuzu kentimize hediye ediyoruz" ifadelerini kullandı.

DİSKİspor Teknik Direktörü Nurettin Şiro ise, sporcuların sezon boyunca çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Çok iyi futbol oynadık. Neticesinde 2-0 kazandık. Bu coşku çok güzel bir şey, bunu anlatmak mümkün değil. Bu coşkuyu taraftarlarımıza yaşattığımız için hepsini yürekten kutluyorum. İnşallah Diyarbakırspor da şampiyon olur" şeklinde konuştu.

(MG-FA-İK-SN-S)