Türkiye, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'ndaki İlk Madalyasını Kazandı

Türkiye, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'ndaki İlk Madalyasını Kazandı

TÜRKİYE, 25. DÜNYA ÜNİVERSİTELER KIŞ OYUNLARI'NDAKİ İLK MADALYASINI KAZANDI

ARTİSTİK PATİNAJDA BUZ DANSI SERBEST DANSTA ALPER UÇAR VE ALİSA AGAFONOVA GÜMÜŞ MADALYANIN SAHİBİ OLDU

ERZURUM, (DHA)

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda artistik patinajda buz dansı serbest dans sonunda Türkiye, milli sporcular Alper Uçar ve Alisa Agafonova ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

THY Buz Pisti'nde bugün yapılan buz dansı serbest dans müsabakasını Gençlik ve Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül, GSGM yetkilileri, Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir, Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer ve bazı federasyon başkanları da izledi.

Serbest dans sonunda Türk sporcular Alper Uçar ve Alisa Agafonova, serbest dansta 39,86 teknik, 37,69 artistik olmak üzere 77,55 puan elde etti. Kısa programda 49,58 puanı bulunan milli sporcular, toplamda elde ettikleri 127,13 puanla gümüş madalyanın sahibi oldular.

Rusya'dan Kristina Gorshkova-Vitali Butikov ikilisi 38,20 teknik, 43,03 artistik olmak üzere toplam 81,23 puan aldı. Kısa programdaki puanı 54,30 olan ikili, toplamda ulaştığı 135,53 puanla altın madalyanın sahibi oldu. Ukraynalı Nadezhda Frolenkova-Mikhail Kasalo çifti de iki dans sonucunda kazandığı toplam 121,96 puanla bronz madalya kazandı.

Kaynak: DHA