Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi Takımlarından Mersin İdmanyurdu, Yeni Sezon Hazırlıkları İçin Bu Akşam 29 Futbolcuyla Bolu'ya Hareket Etti.

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi takımlarından Mersin İdmanyurdu, yeni sezon hazırlıkları için bu akşam 29 futbolcuyla Bolu'ya hareket etti.

Bolu Koru Otel'de kampa girecek olan Mersin İdmanyurdu'nda hareket öncesi Kulüp Başkanı Hamit İzol, yönetici ve futbolcularla toplantı yaptı. Mersin İdmanyurdu kulüp binasında gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İzol, transfer çalışmaları ve yeni sezon hedefleri hakkında bilgiler verdi. Transferde, oyuncuların karakterlerinin birbirleri ile uyumlu olmasına çok özen gösterdiklerini söyleyen İzol, "Bu amaçla bir çok iyi futbolcudan bile vazgeçtik" dedi. Yönetim olarak en önemli

düşüncelerinin takıma kazandırılacak futbolcunun karakterinin gerçekten iyi olması olduğunu belirten İzol, "Bir sporcunun bir kere düzgün bir karaktere sahip olması lazım. Arkadaşlarımız da öyle zaten. Çok güzel bir takım oluşturacaklarına inanıyorum. Futbol bir ekip işidir. Kişi işi, adam işi değildir. Biz onu oluşturduk. Bundan sonra şans da biraz yardım ederse, başarılı olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Her şeye rağmen kesin ve büyük konuşmamak gerektiğini söyleyen İzol, "Zaten herkes mutlaka bir iddia uğruna yola çıkıyor. Fakat, bir çok takım 'Ben şampiyonluğa oynuyorum' diyor. Ancak sonrasında düşmemeye oynuyor. Biz bunu çok yaşadık. Yılların tecrübesinden dolayı, takımı her türlü motive edeceğiz, ama böyle çok büyük konuşulduğunda netice almayabiliriz. Bu gizli bir silahtır. Bizim için önemli olan ligde kendimizi göstermemizdir" ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Abdülkerim Durmaz ise, yeni sezona ilişkin hedeflerini açıklarken, "Hedefimiz belli zaten. Şampiyonluk için böyle bir kadro kurduk. Başkanımız çok temkinli konuşuyor tabi. Ayakları yere sağlam basarak konuşuyor. Ben daha heyecanlıyım. Bu kadro ile bu işi başaramamamız zor olanı olur. Eğer başaramazsak bu kadro ile zoru yapmış oluruz. Çünkü kadrodaki oyuncularıma çok güveniyorum. Eğer bu kadro ile çıkamazsak herhalde bir yerlerde biz yanlış yapmış oluruz" dedi.

(HK-MFS-OK-S)