Türkiye: 0 - Norveç: 2 (İlk Yarı)

Türkiye: 0 - Norveç: 2 (İlk Yarı)

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda, Norveç ile Türkiye Arasında Yapılan Karşılaşmanın İlk Yarısını, Norveç 2-0 Önde Tamamladı.

Türkiye: 0 - Norveç: 2 (İlk Yarı)

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda, Norveç ile Türkiye arasında yapılan karşılaşmanın ilk yarısını, Norveç 2-0 önde tamamladı.

Türkiye'nin cezası nedeniyle Almanya'da seyincisiz oynanan karşılaşmanın ilk 18 dakikasında golü daha çok düşünen Türkiye, orta sahası ile defansı yakın blok oynayan Norveç defansını aşmak için sürekli kanat değiştirerek, atak geliştirdi. Ancak, kalabalık defans yapan ve rakibine hiç boşluk bırakmayan Norveç karşısında ay-yıldızlı ekip aradığı golü bulamadığı gibi pozisyon da üretemedi.

Norveç ise defansını sağlam tutarken, hızlı hücumlarla ileride yalnız bıraktığı Carew ve Helstad ile birlikte rakip kalede bir anda çoğalarak gol bulmayı hedefledi. Nikekim bu ataklardan ikisinde başarılı oldu ve devreyi 2-0 önde kapadı.

31. dakikada Riise'nin uzun pasında defansın arkasında topla buluşan Brenne, kaleci Volkan ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu, kalecinin altından ağlarla buluşturarak, takımını 1-0 öne geçirdi.

40. dakikada ise Carew, topu sol tarafından bindirme yapan Andresen'in önüne yuvarladı. Bu futbolcunun topun gelişine yaptığı sert vuruşta meşin yuvarlak kaleci Volkan'ın sağından filelerle buluştu ve skor 2-0 oldu.

Stat: Commerzbank Arena

Hakemler: Stefano Farina, Alessandro Griselli, Paolo Calcagno (İtalya)

Türkiye: Volkan Demirel, Hamit, Emre Aşık, Servet, Sabri, Aurelio, Gökdeniz, Emre Belözoğlu, Tuncay, Tümer, Hakan

Norveç: Myhre, Riise, Hangeland, Hagen, Storbaek, Brenne, Haestad, Andresen, Stromstad, Helstad, Carew

Goller: Dk. 31 Brenne, Dk. 40 Andresen (Norveç)

Sarı Kart: Dk. 44 Emre Aşık (Türkiye)