'Turkish Waves'; Türkiye'ye İki Ödül! - Haberler
Haberi Paylaş

"Turkish Waves"; Türkiye'ye İki Ödül!

Bültenler - Haberler | Güncel

"Turkish Waves"; "Asya'nın Oscarları" olarak bilinen 9. Asya Pasifik Film Ödülleri'ne (Asia Pacific Screen Awards-APSA) damga vurdu!

"Turkish Waves" etkinliğinin programında da yer alan APSA adayı Türk filmleri "Ana Yurdu" ve "Abluka"; 26 Kasım 2015, Perşembe akşamı gerçekleşen APSA Ödül Töreni'nde iki ödül kazandı. "Ana Yurdu" (Senem Tüzen) "En İyi Senaryo Ödülü"nü alırken; "Abluka" ( Emin Alper ) ise "Jüri Özel Ödülü"ne layık görüldü. Gecede, Selim Atakan önce Christina Wilson'a piyanosuyla eşlik etti ve ikili, "La Vie En Rose" şarkısını, Paris'te yaşanan saldırılar ve hayatını kaybedenler anısına seslendirdi. Ardından Selim Atakan, Neva Özgen ve Tolgahan Çoğulu, Ömer Faruk Tekbilek ile birlikte davetlilere unutulmaz bir performans sundular.

Gelibolu Savaşları'nın 100. yılında, Brisbane Asia Pacific Film Festivali (BAPFF) ve resmi partneri Asya Pasifik Film Ödülleri (APSA) tarafından Konuk Ülke olarak seçilen Türkiye ; küratörlüğünü, aynı zamanda APSA Academy üyesi olan yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'ın üstlendiği "Turkish Waves" isimli etkinlikle temsil ediliyor. 29 Kasım'a kadar Avustralya'nın Brisbane şehrinde devam edecek olan "Turkish Waves"; BAPFF'in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500