Türkevi Haberleri

Türkevi haber, Türkevi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkevi - 09.04.2019
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran New York'ta
NEW Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, bu yıl "gençlik" gündemi ile toplanan Birleşmiş Milletler (BM) Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) Gençlik Forumu'nun açılış töreni için geldiği New York'ta ikili görüşmeler yaptı, Türk iş insanları ile akşam yemeğinde bir araya geldi, Türkevi binasının inşaatında incelemelerde bulundu.
Türkevi - 02.04.2019
Türkevi Manhattan Manzarasına İlave Değer Katacak"
NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York'ta yapımı devam eden Türkevi binası için "Geleneksel Türk mimarisinden esinlenen çizgileriyle Manhattan manzarasına da ilave değer katacak ve New York'ta görülmesi gereken anıtsal mimari yapılar arasına girecektir.
Türkevi - 02.04.2019
Gündem / 2 Nisan 2019
(Ankara/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurulunda ırkçılık ve yabancı düşmanlığı konusunda düzenlenen oturumda konuşacak, New York'taki Türkevi inşaatında son kata ulaşılması vesilesiyle düzenlenecek şantiye etkinliğine katılacak, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğunda Türk toplumunun önde gelenlerini kabul edecek.
Türkevi - 02.04.2019
Gündem Özeti / 2 Nisan 2019
(Ankara/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurulunda ırkçılık ve yabancı düşmanlığı konusunda düzenlenen oturumda konuşacak, New York'taki Türkevi inşaatında son kata ulaşılması vesilesiyle düzenlenecek şantiye etkinliğine katılacak, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğunda Türk toplumunun önde gelenlerini kabul edecek.
Türkevi - 19.03.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan Canlı Yayında Soruları Yanıtladı
Kendisine, BM'nin birçok biriminin kurulması sözünü verdiğini anlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gerek kadınlar konusunda, çevre konularında düşüncem de benim, daha önce bunu Ban Ki-mun'a da söylemiştim, Harbiye'de TRT binasını buraya tahsis edelim. Orayı da düşünmemin sebebi bölge oteller bölgesi olduğu için burada herhangi bir toplantı yapılacağı zaman hem konferans salonları var hem de gelen misafirlerin rahatlıkla kalabileceği, ağırlanabileceği oteller var. Tabii Harbiye'deki radyoevi orası sadece bu işin koordinasyon merkezi olacaktı. Bunlar binayı görünce bayağı beğendiler. Mutabık da kaldık ama adım atmakla maalesef her işte olduğu gibi Birleşmiş Milletler gene çok ağırdan alıyor. Aslında inşaat yapılması gerekiyorsa bu tür işe girilebilir. Çünkü BM'nin buraya çekilmesi noktasında o birimlerinin önemli bir şey, bir hareketlilik inşallah getirir diye düşünüyoruz takipçiyiz. Dışişleri bunu takip ediyor. Bu arada kendimiz çok önemli adım attık, BM'nin tam karşısında daha önce Türkevi olarak bulunan binamız vardı, o bina ihtiyaca cevap vermiyordu.
Türkevi - 18.11.2018
Bakan Çavuşoğlu: "Bu Terör Örgütünün Karanlık Yüzünü Burada Fbı Görmeye Başladı"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York'taki temasları kapsamında Türkiye'nin New York Başkonsolosluğunda Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya geldi. Yeni Türkevi inşaat alanını ziyaret ettiğini belirten Çavuşoğlu, inşaat hakkında bilgi verdi.
Türkevi - 18.11.2018
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'de
NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York'ta inşaatı devam eden yeni Türkevi binasına ilişkin, "İnşaat olağan hızıyla devam ediyor ve mayıs ayında kaba inşaat bitmiş olacak.
Türkevi - 17.11.2018
Gündem / 17 Kasım 2018
(İstanbul/14.30) (Fotoğraflı - Görüntülü) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu New York'taki temasları kapsamında Türkevi Binasının inşaat alanını ziyaret edecek.
Türkevi - 17.11.2018
Gündem Özeti / 17 Kasım 2018
(İstanbul/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu New York'taki temasları kapsamında Türkevi Binasının inşaat alanını ziyaret edecek.
Türkevi - 26.07.2018
Erdoğan, Pretorya Büyükelçiliği Kançılarya Binası Açılışına Katıldı
Erdoğan, Türkiye'nin temsili, ilişkilerin gelişmesi için gayret gösteren herkese başarılar dileyerek, şunları kaydetti: "En ufak bir rehavete kapılmadan 7/24 bu çalışmalarımızı devam ettirmemiz lazım ve bu kapıdan kim olursa olsun asla dönmemesi lazım. Türk'ün o misafirperverliğini, o güler yüzünü her zaman gelen tüm misafirlerimize göstermemiz lazım. Bunu başardığımız sürece, bilesiniz ki hiçbir zaman bizim belimizi kimse bükemez. Türkevimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, tüm emeği geçenleri kutluyorum.
Türkevi - 23.07.2018
Hollanda ile İlişkilerin Düzelmesine, En Çok Bu Ülkede Yaşayan Türkler Sevindi
Hollanda Türkevi Başkanlığı, "Hollanda ile ilişkilerde normalleşme sürecinin başlaması en çok bu ülkede yaşayan Türkleri sevindirdi" açıklamasında bulundu.
Türkevi - 06.06.2016
Alman Meclisi'nin Ermeni İddialarına İlişkin Kararı
Hollanda'da faaliyet gösteren Türkevi Araştırmalar Merkezi, Alman Meclisi'nin (Bundestag), 1915 olaylarına dair Ermeni iddialarını tanıyan karar tasarısını kabul etmesini kınadı.
Türkevi - 25.03.2016
Türkiye ve Belçika'daki Terör Saldırıları
Türkevi Araştırmalar Merkezi Başkanı Veyis Güngör de insanlığı tehdit eden terörizmi lanetlemek için bir araya geldiklerini kaydetti.
Türkevi - 12.03.2016
New York'ta Yeniden İnşa Edilecek Türkevi'nin Proje Detayları Açıklandı
NEW New York'ta Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği ve New Yok Başkonsolosluğu'na ev sahipliği yapacak yeni Türkevi projesine bu yıl sonuna doğru başlanacağı bildirildi.
Türkevi - 17.02.2016
New York'ta Yeni Türkevi Projesi
Dışişleri Bakanlığı, New York'ta, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu'nun ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut Türkevi binasının yerine 32 katlı gökdelen inşa edileceğini duyurdu.
Türkevi - 17.02.2016
New York'ta Yeni Türkevi Projesi Çalışmaları Sürüyor
Dışişleri Bakanlığı, ABD’deki Türk Toplumu dahil, geniş bir kitleye hizmet verebilecek çok amaçlı “Yeni Türkevi Projesi”nin hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.
Türkevi - 17.01.2016
Hollanda'da Fuzuli Konferansı
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da, Türkevi Araştırmalar Merkezi, Pırıltı Edebiyat Dergisi ve Mürekkep Vakfınca "Fuzuli, Leyla ile Mecnun" adlı konferansa düzenlendi.
Türkevi - 13.01.2016
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Hollanda'da
Ünal, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Türkevi Araştırmalar Merkezi'nin düzenlediği "Amsterdam Tartışmaları" programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her türlü zorluğu aşacak güçte olduğunu kaydetti.
Türkevi - 22.10.2015
Kahramanmaraş'ta AK Parti'ye Katılım
Konuşmaların ardından aralarında MHP'den istifa eden Türkoğlu Belediye Meclis üyeleri Kazım Orçan, Halil Oğul, Abdurrazzak Yakar, Fevzi Çomruk ve Ali Ekber Karakozak'ın da bulunduğu 15 kişiye parti rozeti takıldı.  Törene katılan Hollanda Türkevi Araştırmaları Merkezi Başkanı Veyis Güngör de 1 Kasım'da, yurt dışında ikinci kez demokratik haklarını kullanacaklarını ifade etti.
Türkevi - 22.03.2014
Dünya Türk İş Konseyi, Berlin'de Toplandı
Berlin Türkevi'nde gerçekleştirilen toplantıya Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, Berlin Büyükelçimiz Hüseyin Avni Karslıoglu, DEİK Yönetim Kurulu Üyesi ve DTİK sorumlusu Sayın Murat Yalçıntaş, DTİK Avrupa Bölge Komitesi Başkan Yardımcısı Remzi Kaplan, DTİK Avrupa Bölge Komitesi Üyeleri ve bazı Berlin'li Türk işverenler katıldılar.
Türkevi - 20.03.2014
Avrupa'da Yerleşik Türk Girişimcileri Toplantısı
Bülbül, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunun (DEİK) Berlin Türkevi'nde düzenlediği "Avrupa'da Yerleşik Türk Girişimciler" toplantısında yaptığı konuşmada, YTB'nin kurulduktan sonra belirli şeyleri başardığını, bundan sonra birlikte çalıştıkları ülkelerin resmi makamlarıyla daha yakın çalışmayı, onlarla birlikte nelerin yapılabileceği konularında çalışmalar yapmayı düşündüklerini ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkevi Haberleri | Türkevi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Türkevi haberleri, son dakika türkevi haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19-22 Eylül tarihleri arasında ABD'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 05:18:54. #1.14#

title