Türkevi Haberleri

Türkevi haber, Türkevi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkevi - 10.11.2021
Büyük Önder Atatürk, vefatının 83. yılında New York'ta anıldı
New York'ta Türkevi'nde Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ile Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Türkevi - 04.11.2021
Dışişleri Bakanlığı 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Dışişleri Bakanlığının yurt dışında yaşayan Türklere verdiği hizmetlerin çok anlamlı olduğunu ve orada yaşayanlara büyük kolaylıklar sağladığını anlatan Ersoy, ABD'de yapılan Türkevi'nin ise ülke için büyük bir gurur kaynağı oluşturduğunu dile getirdi.
Türkevi - 03.11.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğal gazı çıkarmaya başladığımız anda müjdeyi vereceğiz
'OTOYOLU 28 BİN KİLOMETREYE ÇIKARTTIK' Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinde en çok durdukları konulardan birinin de BM Genel Merkezi'nin tam karşısında Türkevi'ni 4,5 yılda bitirmiş olmaları olduğunu belirterek, "Oraya böyle bir markayı kurmuş olmamız, bizim için değil, bizden sonra gelen nesiller için çok çok önemli bir marka olacak.
Türkevi - 03.11.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğal gazı çıkarmaya başladığımız anda müjdeyi vereceğiz
'OTOYOLU 28 BİN KİLOMETREYE ÇIKARTTIK' Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinde en çok durdukları konulardan birinin de BM Genel Merkezi'nin tam karşısında Türkevi'ni 4,5 yılda bitirmiş olmaları olduğunu belirterek, "Oraya böyle bir markayı kurmuş olmamız, bizim için değil, bizden sonra gelen nesiller için çok çok önemli bir marka olacak.
Türkevi - 01.11.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı: (1)
Biden ile BM Genel Kurulunun yapıldığı dönemden bu yana farklı bir sürecin olduğunu belirten Erdoğan, "Şimdi bizim Türkevi tam BM'nin çapraz karşısında.
Türkevi - 30.10.2021
New York'taki Türkevi'nin yeni binasında ilk Cumhuriyet Bayramı kutlaması yapıldı
NEW Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98. yıl dönümü münasebetiyle, New York'ta eylül ayında hizmete giren yeni Türkevi binasında ilk Cumhuriyet resepsiyonu gerçekleştirildi.
Türkevi - 27.10.2021
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, BM'deki "Istanbul Photo Awards" sergisini gezdi
New York'ta Türkevi'nin ardından BM'de de açılan sergi 29 Ekim'e kadar gezilebilecek.
Türkevi - 23.10.2021
22 Ekim 2021 Haberleri
22 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Türkevi - 20.10.2021
"Istanbul Photo Awards"un ödüllü fotoğrafları 5. kez BM Genel Merkezi'nde sergileniyor
Sergi, New York'ta Türkevi"ndeki açılışın ardından bugün BM'de de izlenime sunuldu.
Türkevi - 17.10.2021
"AA İstanbul Photo Awards 2021" sergisi New York'ta açılacak
Bürokratların ve medya mensuplarının davetli olduğu serginin yarınki açılış kokteyli, geçen ay New York'ta resmi törenle hizmete giren Türkevi'nde gerçekleştirilecek.
Türkevi - 10.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da gençlerle bir araya geldi: (3)
Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: "Tabii sen Çanakkale'den geliyorum dediğine göre köprü ne alemde, söyle bakalım. Mükemmel değil mi? Tam bir kolye. Şimdi 13 Kasım Çanakkale'de aynen bu programı inşallah yapacağız. Fakat tabii o köprü gerçekten dünyada bir örnek ve bu örnek köprümüzle bizi çok anacaklar. Aynen, biliyorsunuz Amerika'da New York'ta Birleşmiş Milletler'in tam karşısında, çaprazında Türkevi'ni yaptık.
Türkevi - 06.10.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (5)
Küresel üretim ve lojistik sisteminin adeta çökme noktasına geldiği, internet ve sosyal ağların altyapısıyla ilgili soru işaretlerinin arttığı bir dönemde açılan fırsat pencerelerini değerlendirmekte kararlı olduklarını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Geçtiğimiz 19 yılda kurduğumuz güçlü altyapı üzerinden ülkemizi yeni küresel yönetim sisteminin en üstünde konumlandıracak adımları birer birer atarak yolumuza devam edeceğiz. Newyork'ta, BM'nin karşısında 36 katlı dev Türkevi binamızı inşa ettik ve orada bu yıl ilk görüşmelerimizi en güzel şekilde yaptık, toplantılarımızı yaptık.
Türkevi - 06.10.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (4)
İstanbul'da 72 katlı Merkez Bankası binası yapıldığını anımsatan Erdoğan, "Çıkmış açıklama yapıyor: 'Ben geldiğimde orayı öğrenci yurdu haline dönüştüreceğim.' ya bu adama ne dersiniz? Dedim ya, bu, tababet ilminin iştigal alanına giriyor. Biz bunu yaptık ve Merkez Bankasını da oraya taşıyoruz, taşıyacağız. Senin gücün ona yetmez. Aklı erse, New York'ta yaptığımız Türkevi'ni de yurt yapma kararı olarak açıklayabilir.
Türkevi - 01.10.2021
Yeni yasama yılı başladı
Suriye'den Libya'ya, Balkanlar'dan Kafkasya'ya, Somali'den Afganistan'a her yerde aynı anlayışla hareket ettik, ediyoruz. Akdeniz'deki hak ve menfaatlerimizi korurken Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin iki devletli çözüm yolunda attıkları adımlara destek olduk. Bu kapsamda, Kapalı Maraş'ın yeniden açılması başta olmak üzere, pek çok önemli adım attık, atmayı sürdüreceğiz. Batı Trakya'daki Türk ve Müslüman unsurların, hepsi de uluslararası anlaşmalara dayalı haklarının korunması için tüm platformlarda mücadeleye devam edeceğiz. Kırımlı kardeşlerimizin haklarını Ukrayna'nın toprak bütünlüğü temelinde savunurken Çin'in toprak bütünlüğü temelinde Uygur Türklerinin insan haklarından en geniş manada istifade edebilmelerinin de takipçisi olacağız. Filistin ve Kudüs'ten Keşmir'e, Rohinga Müslümanlarından Afrika'da güvenlik ve yoksulluk cenderesi altında hayatlarını sürdüren insanlara kadar herkese gönül kapımızı sonuna kadar açık tutacağız. Nerede bir mazlum, nerede bir mağdur varsa hep yanlarında olmaya gayret gösterdik, göstereceğiz. Ülke ve millet olarak, hamdolsun, geçmişimizde ne sömürgecilik utancı ne soykırım ayıbı ne haksızlık ve adaletsizlik lekesi vardır. Bunun için de her yere, alnımız ak bir şekilde göğsümüzü gererek gidiyor, tenkitlerimizi de tekliflerimizi de hasbi bir şekilde dile getiriyoruz." "Türkevi, görkemli bir sembol" Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin çarpık yapısını eleştirmek için ortaya koyduğu, zamanla küresel sistemin tüm yanlışlarını da kapsayacak şekilde genişleyen "Dünya 5'ten büyüktür" tespitinin, benimsenmesinin nedenine işaret eden Erdoğan, "Bölgemizde ve dünyada yaşanan her gelişme, bu tespitin haklılığını ve isabetini teyit etmektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkevi Haberleri | Türkevi Haber - Haberler - Türkevi haberleri, son dakika türkevi haber ve gelişmeleri burada. New York Türkevi'nde Anadolu medeniyetlerinin simgelerinin işlendiği seramik sergisi açıldı???????.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 22:55:25. #1.15#

title