TÜRKER ERTÜRK HABERLERİ

Türker Ertürk haber, Türker Ertürk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türker Ertürk - 31.03.2013
Kamer Genç, "Başkanlık' Sistemini Eleştirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde düzenlenen 'Milli Merkez Anayasa Forumu' konulu panele katıldı. Genç, panel de yaptığı konuşmada başkanlık sistemini eleştirerek, "Tayyip Erdoğan Başkanlık sistemini aldığı zaman ne yapacak? Kararname ile memleket yürütecek" dedi.'Milli Merkez Anayasa Forumu' konulu panele konuşmacı olarak katılan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, başkanlık sisteminin gelmesi durumunda sonuçlarının çok kötü olacağını söyledi. Milletvekili Genç, "Tayyip Erdoğan Başkanlık sistemini aldığı zaman ne yapacak? Kararname ile memleket yürütecek. Ne diyecek, 'Efendim ben Cumhuriyeti kaldırdım' diyecek. Var mı karşısında duracak bir adam? Ben Laikliği kaldırdım diyecek, var mı ki karşısında, seçimde karşısına çıkabiliyor musunuz?" dedi.Başkanlık sisteminin gelmesi durumunda yargı diye bir şeyin olmayacağını savunan Genç sözlerini şöyle sürdürdü; "Adam o konuda yetkiyi aldıktan sonra kimse kolay kolay karşısına çıkamaz. Çünkü yargı diye bir şey olamaz. Zaten biliyorsunuz ki orduyu aşağı yukarıya çökertti. Ordunun yerine bir Polis teşkilatı kurdu. Polis teşkilatı içerisinde Güvenlik Müsteşarlığı diye bir müsteşarlık kurdu. Onun içine El-Kaide'den Hamas'tan adamlar getirdi ve oraya yerleştirdi. Türkiye? de bir yandan bunları yaparken kendisine karşı gelecek insanları da katledecek bir mekanizma kuruyor. Biz komisyon olarak bu durumun getirdiği düşünceleri öğrendik öğreniyoruz, kamuoyuna bunları söylüyoruz. Meclis komisyonun da buna karşı koyacağız" Panel, Karadeniz Bölge ve Garnizon eski komutanlarından emekli Tuğamiral ve gazeteci yazar Türker Ertürk'ün konuşmasının ardından sona erdi.
Türker Ertürk - 31.03.2013
Elimize Silah Alıp Cezaevi Basacak Halimiz Yok
GENÇ, BAŞKANLIK SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde düzenlenen 'Milli Merkez Anayasa Forumu' konulu panele katıldı. Genç, başkanlık sisteminin gelmesi durumunda sonuçlarının çok kötü olacağını söyledi. Kamer Genç, "Tayyip Erdoğan Başkanlık sistemini aldığı zaman ne yapacak? Kararname ile memleket yürütecek. Ne diyecek? 'Efendim ben Cumhuriyeti kaldırdım' diyecek. Var mı karşısında duracak bir adam? 'Ben laikliği kaldırdım' diyecek. Var mı ki karşısında, seçimde karşısına çıkabiliyor musunuz?" dedi. Başkanlık sisteminin gelmesi durumunda yargı diye bir şeyin olmayacağını savunan Genç sözlerini şöyle sürdürdü: "Adam o konuda yetkiyi aldıktan sonra kimse kolay kolay karşısına çıkamaz. Çünkü yargı diye bir şey olamaz. Zaten biliyorsunuz ki orduyu aşağı yukarıya çökertti. Ordunun yerine bir Polis teşkilatı kurdu. Polis teşkilatı içerisinde Güvenlik Müsteşarlığı diye bir müsteşarlık kurdu. Onun içine El-Kaide'den Hamas'tan adamlar getirdi ve oraya yerleştirdi. Türkiye' de bir yandan bunları yaparken kendisine karşı gelecek insanları da katledecek bir mekanizma kuruyor. Biz komisyon olarak bu durumun getirdiği düşünceleri öğrendik öğreniyoruz, kamuoyuna bunları söylüyoruz. Meclis komisyonun da buna karşı koyacağız." Panel, Karadeniz Bölge ve Garnizon eski komutanlarından emekli Tuğamiral ve gazeteci yazar Türker Ertürk'ün konuşmasının ardından sona erdi.
Türker Ertürk - 31.03.2013
"Milli Merkez Anayasa Forumu" Paneli
Türkiye gibi güçlü bir ülkenin bütünlük içerisinde kalmasını istemeyenlerin olduğunu öne süren Genç, şöyle konuştu: "Milletimiz zeki bir millettir. 1920'lerde iğne ipliğe muhtaç iken bugün ekonomisi teknolojik gelişmeleri, eğitim sistemleri nedeniyle dünyayla boy ölçüşecek halkımız ve devletimiz var. Bu devletin gücünden korktukları için devleti parçalamak istiyorlar. Kimsenin kimseyle derdi yok. Birliğimizi sağlarsak, ekonomi kaynaklarını bu ülke için sarf edersek, işsizliği giderirsek, yoksullukları gidererek gelir düzeylerini arttırsak inanın Türkiye dünyanın süper devleti olur." Emekli Tuğamiral Türker Ertürk de, Türk halkının AK Parti'ye oy vermediğini iddia ederek, "AK Parti tamamen bir operasyonel bir olaydır.
Türker Ertürk - 03.03.2013
Kürt Sorununa Çözüm Formülü
Muğla'nın Bodrum ilçesinde sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve sendikaların destekleriyle 'Bölücü Anayasa'ya Hayır' konulu Milli Merkez Anayasa Forumu düzenlendi. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'ndeki foruma, TBMM Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Emekli Tuğamiral ve Gazeteci-Yazar Türker Ertürk, Gazeteci Halil Nebiler, Emekli Tuğgeneral ve Gazeteci-Yazar Noyan Umruk konuşmacı olarak katıldı.
Türker Ertürk - 03.03.2013
Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk: "Ben Jön Türk'üm"
Ovasis Nürol Kültür merkezinde yapılan foruma; TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cintoruk, Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Emekli Tuğgeneral Dr.
Türker Ertürk - 02.03.2013
Cindoruk: "Kürt Sorunu Birlik ve Beraberlikle Çözülebilir"
Muğla'nın Bodrum ilçesinde sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve sendikaların destekleriyle 'Bölücü Anayasa'ya Hayır' konulu Milli Merkez Anayasa Forumu düzenlendi. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'ndeki foruma, TBMM Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Emekli Tuğamiral ve Gazeteci-Yazar Türker Ertürk, Gazeteci Halil Nebiler, Emekli Tuğgeneral ve Gazeteci-Yazar Noyan Umruk konuşmacı olarak katıldı.
Türker Ertürk - 17.11.2012
Çanakkale'de Milli Anayasa Forumu
Milli Anayasa Forumu Düzenleme Komitesi Sekreteri Mennan Esener, forum toplantılarının il merkezleri, ilçeler ve yurt dışında yapılarak vatandaşları bilgilendirdiklerini söyledi. Bu toplantılarda ortaya çıkan görüşlerin ortak karar olarak yetkililere, kamuoyuna ve ilgililere duyurulduğunu söyleyen Esener, "Çanakkale halkını anayasa konusunda bilgilendirmek maksadıyla Milli Anayasa Forumu Tertip Komitesi" olarak 24 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'da Mehmet Akif Ersoy tiyatro salonunda bir toplantı düzenledik. Bu toplantımızı yönetmek üzere Ulusal Strateji Merkezi (USMER) İstanbul Başkanı Haluk Dural, Konuşmacı olarak ise CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Cengiz, emekkli Tümamiral Türker Ertürk ve TGB Genel Başkanı İlker Yücel katılacak.
Türker Ertürk - 06.10.2012
Suriye'de Yaşanan Olaylar
Hatay'ın tampon bölge haline geldiğini öne süren Ediboğlu, şunları kaydetti: "Egemen güçler Hatay'ı aynen Kandil'de olduğu gibi muhalif grupların kampları haline getirdi. Savaşçı grupların hepsi Hatay'da. Savaşıyorlar ve geri geliyorlar. Birkaç aydan beri Suriye ile Hatay sınırındaki çatışmaların nedeni, savaşçı grupların Suriye'de barınmıyor olmaları. Akçakale'deki durum da farklı değil, çatışıp geri geliyorlar. Bu yüzden aylardır süren bir savaş var. Bugün yabancı kaynaklardan öğrendiğimiz kadarıyla El-Kaide'nin cihat ilan etmesiyle dünyanın birçok ülkesinden üyeleri özgür Suriye ordusunda ve yüzde 60'ından fazlasını oluşturuyor. Suriye'de Esed rejimini devirmek üzere savaşanların yüzde 60'ından fazlası Suriyeli değil. Bunlar orada cihat ilan ettiklerini ve şeriat kurmak istediklerini açık açık söyledikleri için halk tarafından kesinlikle benimsenmiyorlar. Dolayısıyla başarılı olma şansları yok." Emekli Tuğamiral Türker Ertürk de ABD'nin, Suriye'ye müdahalede bulunmak istediğini savunarak, "Yalnız şartlar elvermediği için Türkiye'yi ittirmek istiyorlar.
Türker Ertürk - 06.10.2012
CHP'li Edipoğlu'nun Suriye İddiası
CHP Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Altan Öymen, Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu ile emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ün konuşmacı olarak katıldığı 'Suriye Gerçekleri, Terör ve Türkiye' konulu panel, bir otelde gerçekleştirildi.
Türker Ertürk - 06.10.2012
Trabzon'da "Suriye Gerçekleri, Terör ve Türkiye" Paneli
Panele konuşmacı olarak CHP eski Genel Başkan Yardımcısı, emekli Büyükelçi Onur Öymen, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, emekli Tuğamiral Türker Ertürk ve CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan katıldı.
Türker Ertürk - 06.10.2012
Trabzon'da CHP'den 'Suriye Gerçekleri, Terör ve Türkiye' Konferansı
Trabzon'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Teşkilatı, 'Suriye Gerçekleri, Terör ve Türkiye' konulu konferans düzenledi. CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen yaşanan sürecin ardında Müslüman Kardeşler örgütünün bulunduğunu ileri sürerken, emekli Tuğamiral Türker Ertürk ise, sürecin arkasında ABD'nin bulunduğunu iddia etti.
Türker Ertürk - 04.10.2012
CHP'li Başkandan Türkiye'den Suriye'ye 'Eşkıyalar Geçiyor' İddiası
CHP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Kaya, cumartesi günü partisinin eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Hatay Milletvekili M. Ali Ediboğlu ve emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ün katılımıyla yapacakları 'Suriye Gerçekleri, Terör ve Türkiye' konulu panelle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, yıllardır PKK terörüyle boğuşan Türkiye'nin şimdi de Suriye ile savaşın eşiğine geldiğini belirtti.
Türker Ertürk - 25.09.2012
TSK'da Sürpriz İstifa
İKİ SENE ÖNCE DE İSTİFA ETMİŞTİ 2010'da dönemin Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk yürütülen soruşturmalara tepki olarak görevinden istifa etmişti.
Türker Ertürk - 20.05.2012
CHP Trabzon İl Başkanlığı Seçimi
İki listenin yarıştığı kongrede Yavuz Karan 178 oyla tekrar il başkanı seçilirken, diğer aday emekli amiral Türker Ertürk ise 167 oy aldı.
Türker Ertürk - 20.05.2012
CHP Trabzon'da Başkan Karan Güven Tazeledi
CHP Trabzon İl Kongresi'nde mevcut başkan Yavuz Karan, güven tazeledi. Karan'ı ilk kutlayan kendisinden 11 oy az alan rakibi emekli Tuğamiral Türker Ertürk oldu.
Türker Ertürk - 18.05.2012
CHP Trabzon İl Başkanlığı İçin Karan ve Türker Yarışıyor
CHP Trabzon İl Başkanlığı için pazar günü yapılacak seçimlerde aday olan İbrahim Akbulut'un diğer aday Türker Ertürk lehine çekilmesille yarış, Türker ve mevcut başkan Yavuz Karan arasında geçecek.
Türker Ertürk - 18.05.2012
CHP Trabzon'da İl Başkanlığı Yarışı
Pazar günü yapılacak Cumhuriyet Halk Partisi'nde İl Başkanlığı yarışında CHP il başkan adaylarından İbrahim Akbulut, il başkan adayı emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ten yana adaylıktan çekilerek Ertürk'ün listesine girdi.
Türker Ertürk - 11.05.2012
Deniz Harp Okulu Eski Komutanı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, CHP Trabzon İl Başkanlığı'na...
Deniz Harp Okulu eski Komutanı emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Trabzon İl Başkanlığı için adaylığını resmen açıkladı.
Türker Ertürk - 16.12.2011
Askeri Casusluk Davasında 2 Tahliye
Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı 'Askeri Casusluk ve Şantaj Davası'na bugün devam edildi. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 13'ü tutuklu 56 sanık yargılanıyor. Duruşmaya 13 tutuklu sanık ile 10 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada müşteki emekli Tuğamiral Türker Ertürk dinlenildi.
Türker Ertürk - 16.12.2011
'askeri Casusluk ve Şantaj' Davası (1)
-EMEKLİ AMİRAL ERTÜRK İFADE VERDİ- Duruşmaya 13 tutuklu sanık ile 10 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada müşteki emekli Tuğamiral Türker Ertürk de hazır bulundu.
Türker Ertürk - 16.12.2011
Askeri Casuslukta Müşteki Emekli Amiral: İddialar Güzin Abla Dedikoduları
Askeri casusluk davasında müşteki olarak dinlenen emekli Tuğamiral Türker Ertürk, fuhuş aracılığıyla casusluk iddialarını 'Güzin abla dedikoduları' olarak niteledi.
Türker Ertürk - 09.08.2011
Türker Ertürk: Yeni Chp, Operasyona Uğrayan CHP Demektir
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2 sene görevde kalan ve daha sonra emekliliğe ayrılan Eski Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, "Yeni CHP' demek, operasyona uğrayan CHP demektir. " dedi.
Türker Ertürk - 03.08.2011
'cora, Suikast İddiasıyla Seçilen Askeri Öğrencilerle Özel Olarak İlgilendi'
Amirallere suikast iddiasına yönelik soruşturma kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Deniz Cora ile tutuklu Albay Ümit Metin hakkındaki iddianame onaylandı. İddianamede sanıkların, Poyrazköy davasıyla birleştirilen amirallere suikast davası sanığı 8 teğmenle ilgilendikleri, yönlendirdikleri ve icra edilecek faaliyetlere ilişkin raporlar tuttukları belirtildi. Savcı Salim Duran tarafından hazırlanan 13 sayfalık iddianame İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Açılan dava ile ilgili olarak mahkeme henüz tensip zaptı hazırlamadı ve Poyrazköy davasıyla birleştirilmesi talebini de değerlendirmedi. İddianamede 'Askeri casusluk' soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde 6 Aralık 2010'da arama yapıldığı hatırlatıldı. Aramada şüphelilere ait İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Poyrazköy davasıyla birleştirilen 'amirallere suikast' davasının içeriği ile ilgili belge ve deliller ele geçirildiği belirtildi. Poyrazköy davasının sanıklarından teğmenler Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan'ın birlikte kaldıkları evde 500 gram TNT kalıbı ile "Albay Tayfun Duman'dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin Paşa'ya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş, Orhan Yücel Albay üzerinden iletilecek, size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz" ibareli not bulunduğu hatırlatıldı. Bununla ilgili davanın halen devam ettiği kaydedilen iddianamede, Cora'nın tespit edilen eylemleri başlıklı bölümünde 14 madde sıralandı. Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde yapılan aramada ele geçirilen 5 No'lu hard disk içinde 'D/İKK/Öğrenci Tefriki" adlı klasörde bulunan "Özel Öğrenci Tefriki" isimli word belgesinde, Deniz Cora adıyla Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı'na gönderilen Ağustos 2007 tarihli gizli yazıda, Deniz Harp Okulu 3. sınıfta öğrenci olan Ülkü Öztürk, Faruk Akın, Burak Düzalan, Alperen Erdoğan, Sinan Efe Noyan, Tarık Ayabakan, Ali Seyhur Güçlü ve Yakut Aksoy'un öğrenim süresi zarfında ilgilenilmesi ve yönlendirilmesi faaliyetlerine önceki dönemlerde olduğu gibi devam edilmesi ile icra edilen faaliyetlere ilişkin ilerleme raporları, zamana bağlı olmaksızın Donanma Komutanlığı'na gönderilmesinin istendiği kaydedildi. Bu belgenin 20 Eylül 2007 günü Albay Tayfun Duman tarafından hazırlandığı ve 3 gün sonra da son olarak Ümit Metin tarafından kaydedildiği, kullanıcı yollarında ise Duman ve Metin'in isimlerinin geçtiği ifade edildi. Belgede adı geçen isimlerin Ergenekon terör örgütüne üye olmak suçundan halen İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı anlatılan iddianamede, bu isimlerin Deniz Harp Okulu'nda öğrenci iken kendileri ile özel olarak ilgilenildiği ve Ergenekon terör örgütüne kazandırıldığı vurgulandı. Aynı hard diskin "D/Görev Analizi/Yapılanma" klasöründe bulunan "Gölcük 2008-2" isimli word belgesi içinde "kendime not" adlı bölümünde "Burada geçen bilgiler bu yılki yapılanmanın çıkarılmasında kullanılacak, diğer şahısların ve yeni bilgiler geldikçe uygunluk sağlanacak" şeklinde ibareler olduğu belirtildi. Diğer klasörler içinde bu yapılanmanın "bölge başkanlığı, gruplar amirliği, daire grup amirliği, daire liderliği, köprü elemanları" şeklinde hiyerarşik yapılanma izlendiği anlatılan iddianamede, amirallere suikast davası sanıklarından Teğmen Tarık Ayabakan'a ait flash bellek içinde "eruygur" isimli "Eruygur Paşa ile eğitim komutanlığı'nda yapılan toplantıda karargahlarımızı ilgilendiren emirler" başlıklı ve "Toplantıya katılanlar: Şener Eruygur, Kadir Sağdıç, Fatih Ilğar, Levent Görgeç, Levent Erkek, Deniz Cora, Türker Ertürk" isimlerinin geçtiği belirtildi.
Türker Ertürk - 24.06.2011
Emekli Amiral Ertürk; TSK'da Yaşananlar Umarım Ders Olur
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, TSK karşı sürdürülen asimetrik psikolojik harekatı değerlendirdiği yazısında, "Bu darbe sürecinde nihai amaç Türkiye Cumhuriyetinin dönüştürülmesidir.
Türker Ertürk - 04.06.2011
Emekli Amiral AK Parti İktidarını Abdülhamit Dönemine Benzetti
Türker Ertürk, "Ne diyorsunuz, Abdülhamit dönemiyle bu dönem çok mu birbirine benziyor?" dedi.
Türker Ertürk - 27.05.2011
Emekli Amiral AK Parti için Ağır Konuştu
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Türkiye'de bir iç savaş yaşandığını öne sürdü.
Türker Ertürk - 03.05.2011
Balyoz'un Nedeni Kanal İstanbul mu?
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ten ilginç iddia
Türker Ertürk - 13.04.2011
Müthiş İddia
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, şifre olayının esas nedenin Harp Okullarını ele geçirmek olduğunu ileri sürdü
Türker Ertürk - 06.04.2011
"Mücadelenin Komutanlarım Tarafından Gereği Kadar Yapılma
* Eski Tuğamiral Türker Ertürk, "Mücadelenin komutanlarım tarafından gereği kadar yapılmadığını da iddia ediyordum.
Türker Ertürk - 06.04.2011
CHP'de İstanbul Aday Adayları Bir Araya Geldi
Deniz Harp Okulu eski komutanı Tuğamiral Türker Ertürk ise saldırılarla yeterince mücadele edilemeyeceğini düşünerek istifa ettiğini ve CHP'den aday aday olduğunu aktardı.
Türker Ertürk - 23.03.2011
Milletvekili Seçimine Doğru
Deniz Harp Okulu eski komutanı Tuğamiral Türker Ertürk de aday adaylığı başvurusunda bulundu.
Türker Ertürk - 23.02.2011
Askeri Casusluk İddianamesi
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bugün kabul edilen Askeri casusluk iddianamesinde emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Tümamiral Mücahit Şişlioğlu, Balyoz davası kapsamında tutuklanan Kurmay Albay Muharrem Nuri Alacalı, Tümamiral Fikret Güneş'in eşi Manolya Güneş'in de aralarında olduğu 68 müşteki bulunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türker Ertürk Haberleri | Türker Ertürk Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Türker Ertürk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Türker Ertürk kimdir, hayatı ve biyografisi. Beşiktaş'ta Sessiz Çığlık Eylemi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 00:59:33. #1.16#

title