TÜRKER ERTÜRK HABERLERİ

Türker Ertürk haber, Türker Ertürk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türker Ertürk - 30.10.2017
Berlin'de Yaşayan Türkler Cumhuriyet Coşkusunu Paylaştı
Üç Beş Kişi Halk hareketinin yeni başkanı, Serkan Atagün konuşmasında "Cumhuriyet halkındır, ayrım yapmadan sahip çıkmalıyız" dedi. Konuşmacı olarak davet edilen, ve Balyoz davası esnasında istifa eden eski Tuğamiral Türker Ertürk geçmişte var olan tehlikelerin, bugün de aynen Türkiye'yi tehdit ettiğini söyledi.
Türker Ertürk - 02.05.2017
Dünya Dans Günü Kartal'da Kutlandı
Dünya Dans Günü, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nisan ayı programı kapsamında kutlandı. Kartal Belediyesi ve Anadolu Geleneksel Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle bu yıl 3'üncüsü düzenlenen 'Gelenekselden Evrensele Dansın Her Hali 3' adlı gösteri, Kartallılar tarafından yoğun ilgi ile izlendi. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Dünya Dans Günü kutlamasına Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Başkanı Siyasi Danışmanı Özbey Pekşen, eski Amiral Türker Ertürk, Şehit Anneleri Derneği Başkanı Pakize Akbaba, Anadolu Geleneksel Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Zeynel Koca ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.
Türker Ertürk - 31.05.2016
Emekli Amirale Erdoğan'a Hakaretten 10 Bin Beş Yüz Lira Ceza
Deniz Harp Okulu komutanı olduğu dönemde Balyoz soruşturmasını ve kendisinin terfi ettirilmediği iddiasını protesto etmek için Nazım Hikmet şiiri okuyarak istifa eden emekli Amiral Türker Ertürk hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan dava sonuçlandı.
Türker Ertürk - 31.05.2016
Emekli Tuğamiral Ertürk'ün "Cumhurbaşkanı'na Hakaret" Davası
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Aydınlık gazetesindeki köşe yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Türker Ertürk - 31.05.2016
İstifa Eden Amirale "Cumhurbaşkanına Hakaret"Ten Adli Para Cezası
Deniz Harp Okulu komutanıyken istifa eden emekli Tuğamiral Türker Ertürk hakkında, "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.
Türker Ertürk - 30.05.2016
4. Osb Çevre Zirvesi
Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ni temsilen Bölge Müdürü A. Türker Ertürk, Teknik Hizmetler Müdürü Onur Onurlu, Atık Su işleri Yöneticisi Sibel Hararcı ve Su İşleri Yöneticisi İlker Çiçek'in eşlik ettiği katılımcılara, Su Üretim Tesisinin Nilüfer Çayı'ndan aldığı suyu hangi proseslerden geçirerek sanayinin kullanımında sunduğu anlatıldı.
Türker Ertürk - 30.04.2015
Erdoğan'a Hakaret Davası
Ertürk'ten adliye önünde açıklama Tuğamiral Türker Ertürk, duruşmanın ardından adliye önünde yaptığı açıklamada, 31 Mayıs 2014'te Tuğlalı Park'ta düzenlenen "Sessiz Çığlık" eylemindeki konuşmasında Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığını anlattı.
Türker Ertürk - 21.03.2015
Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan'a İstifa Şoku
Verit, mücadelelerinin parti içinde olmasa da başka platformlarda devam ettireceklerini hatırlattı. Verit, istifa ettiklerini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Anadolu Partisi Zonguldak il ve ilçeler teşkilatı olarak bizler, Ortaçağ karanlığına doğru geri viteste ve tam gaz ilerleyen ülkemizin parçalanma sürecinde, mecliste bulunan mevcut partilerin kifayetsiz ve kimi zaman karanlığa payanda olan tavırları nedeniyle umudunu yitirmiş insanların arasında, aydınlık için umudunu taze tutmuş ancak şimdiye kadar siyaset çarkına dahil olmamış Atatürkçü, yurtsever insanlar olarak çizgisini, duruşunu, söylemini takdir ettiğimiz Sn.Emine Ülker Tarhan'ın Anadolu Partisine koştuk. İlk günlerde hareketimize dönük halkımızın muazzam teveccühü hiç susmayan telefonlarımızdan yankılanıyordu. Nitekim o günlerde kamuoyu araştırmasında yüzde 8'leri görmüştük. Yüzde 10'u geçmemiz ve hatta çok daha ötesi hayal değildi. Ancak ilerleyen günlerde gördük ki bizim duyduğumuz heyecanı genel merkez duymuyordu. (Ya da bize yansıtmıyordu.) Aramızdaki iletişimsizlik hat safhadaydı. Genel Başkanımız Tarhan'ın iyi niyetinden şüphe duymasak dahi, sonradan hissetmeye başladık ki genel başkanın etrafındaki çekirdek kadro dizginleri eline almış, adeta şahlanmak isteyen atı frenliyordu. Genel başkan ise yorgun, bitkin ve çaresiz görünüyor, önemli günlerde sıradan kutlama / taziye / tebrik vs. mesajları yayınlıyor, 2 gün önce istifa eden Genel Başkan Yardımcısı Türker Ertürk'ün deyimi ile "çiçek böcek söylemleri ve çevreci yaklaşımlar ile halkımızda umut oluşturamıyordu.
Türker Ertürk - 14.12.2014
Ayvalık'ta Anadolu Partisi Anadolu Buluşmaları
Bir otelde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan organizasyonda konuşan Anadolu Partisi MYK Üyesi Eski Deniz Harp Okulu Komutanı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu'da düşmana ilk askeri kurşunu sıkan 172.
Türker Ertürk - 06.12.2014
Bosb, Mordovya Cumhuriyeti'ne Model Olacak
Mordovya Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Yardımcısı Evgency Uchkin ve Sanayi Bölgeleri Geliştirme Departman Müdürü Sergei Kochevatov'un da katıldığı ziyarette, BOSB Müdürü Türker Ertürk, 1961'den bu yana geçen süreçte bölgede yapılan altyapı çalışmaları ve sanayiciye verilen hizmetler konusunda katılımcılara detaylı bir sunum gerçekleştirdi.
Türker Ertürk - 14.11.2014
Anadolu Partisi'nin Kurucular Listesi ve Amblemi Açıklandı
Kurucu Genel Başkanlığını Ankara Bağımsız Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın yaptığı Anadolu Partisi'nin (ANA PARTİ) kurucular listesi ve amblemi açıklandı.  Partinin amblemi, güneş ve ayçiçeğinden oluştu. Partinin kurucu listesinde aday gösterilmemesi üzerine CHP'den istifa eden Maltepe Eski Belediye Başkanı Mustafa Zengin ile Eski Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'in eşi Meltem Ünal Erzen bulunuyor.  Bir dönem Anavatan Partisi'nde siyaset yapan Yunus Yunusoğlu, Kasım Gündüz, Sedat Demirer, Mehmet Şerif Avcı, Hüseyin Yıldız'ın da bulunduğu listede, Oda TV yazarlarından Ahmet Mümtaz İdil de yer aldı. DSP'de siyaset yapmış Hasan Fehmi Yavuzal de kurucular arasında.  Kurucu başkanlığını Tarhan'ın yaptığı ANA PARTİ'nin kurucular listesi ise şöyle: "Türker Ertürk, Yunus Yunusoğlu, Mustafa Zengin, Önder Nalıncı, Muammer Usta, Namık Akay, Hasan Fehmi Yavuzalp, Kazım Yılmaz, Uğraş Gök, Ahmet Mümtaz İdil, Kanat Ayaz, Banu Turgut, Ali Turabi Artuç, Kasım Gündüz, Ferah Altuntaş Sancı, Hüseyin Yıldız, Murat Demirhan, Mehmet Zafer Bakırsoy, Mehmet Şerif Avcı, Sedat Demirer, Meryem Bıçkıcı, Nazan Şenolsun, Sibel Alemdaroğlu, Meltem Ünal Erzen, Özcan Çam, Pınar Akgül Doğusoy, Onur Kireçtepe, Avni Kitapçı, Engin Gürçay, Mehmet Zeki Orhan, Funda Tuncel, Gülören Cangal, Dicle Eroğul, Nedim Çekmen, Emrah Akkurt, Hacer Kök, Füsun Gönül, Aylin Öztan, İrem Geylani, Barış Özkan, Sami Ağca, Kerem Yıldırım, Nafiz Şahin, Ali Çil.
Türker Ertürk - 14.11.2014
Anadolu Partisi, Amblemini ve Kurucular Listesini Açıkladı
CHP'den istifa eden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, İçişleri Bakanlığı'na yeni siyasi parti başvurusu yaparak Anadolu Partisi'ni kurdu. Başvuru sonrasında partisinin kuruluş nedenini "Ülkemizde bir umutsuzluk hakim. Bu umutsuzluğun aşılması gerekiyor. Ben umudun da Anadolu'da olduğuna inanıyorum. O yüzden Anadolu Partisi'ni kurduk." diye bildiren Tarhan'ın partisinin kurucular kurulu listesi ve amblemi de yazılı bir açıklama ile duyuruldu. Tarhan’ın kurucusu olduğu Anadolu Partisi'nin ambleminde güneş ve ay çiçeği yer alıyor. Amblemdeki güneşin; Anadolu ve umudu, ay çiçeğinin ise Trakya’yı sembolize edeceği belirtiliyor. Tarhan'ın partisinin kurucular kurulu listesi ise şu isimlerden oluşuyor: "Emine Ülker Tarhan, Türker Ertürk, Yunus Yunusoğlu, Mustafa Zengin, Önder Nalıncı, Muammer Usta, Namık Akay, Hasan Fehmi Yavuzalp, Kazım Yılmaz, Uğraş Gök, Ahmet Mümtaz İdil, Kanat Ayaz, Banu Turgut, Ali Turabi Artuç, Kasım Gündüz, Ferah Altuntaş Sancı, Hüseyin Yıldız, Murat Demirhan, Mehmet Zafer Bakırsoy, Mehmet Şerif Avcı, Sedat Demirer, Meryem Bıçkıcı, Nazan Şenolsun, Sibel Alemdaroğlu, Meltem Ünal Erzen, Özcan Çam, Pınar Akgül Doğusoy, Onur Kireçtepe, Avni Kitapçı, Engin Gürçay, Mehmet Zeki Orhan, Funda Tuncel, Gülören Cangal, Dicle Eroğul, Nedim Çekmen, Emrah Akkurt, Hacer Kök, Füsun Gönül, Aylin Öztan, İrem Geylani, Barış Özkan, Sami Ağca, Kerem Yıldırım, Nafiz Şahin ve Ali Çil.
Türker Ertürk - 25.06.2014
Amiraller ve Eski Sınıf Arkadaşları Tekne Gezisinde Buluştu
Balyoz  Davası'nda yargılanan komutanlar eski sınıf arkadaşları ile Boğaz turu yaptı, okul anılarını konuştu. 1969 senesi Deniz Harp Okulu mezunları, davalarda yargılanan sınıf arkadaşlarına yıllarca verdikleri desteği, özgürlüklerini kazanmalarından sonra da devam ettirdi. Yıllar süren hukuk  mücadelesi sonrası serbest kalan komutanların yanı sıra Özden Örnek, Aydın Gürül, Atilla Kezek, Türker Ertürk, Cem Gürdeniz, Kadir Sağdıç Pazartesi akşamı hazırlanan davete, onur konuğu olarak katıldılar.
Türker Ertürk - 19.04.2014
Trabzon'da Sessiz Çığlık Eylemi
Yaklaşık 50 kişinin katıldığı protesto eyleminde konuşan Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, "Bugün ülkemiz emperyalizm adına faşizmin çizmeleri altındadır" dedi.
Türker Ertürk - 29.03.2014
Sessiz Çığlık Eyleminde, Tutuklulara Özgürlük İstediler
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk de konuşmasında: "Bugün ülkemiz işgal altındadır.
Türker Ertürk - 01.03.2014
Vardiya Bizde Eylemine Kırca ve Başesgioğlu Destek Verdi
Vardiya Bizde eylemine, CHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Murat Haznedar, modacı Yıldırım Mayruk ve Emekli Tuğamiral Türker Ertürk destek verdi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türker Ertürk Haberleri | Türker Ertürk Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Türker Ertürk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Türker Ertürk kimdir, hayatı ve biyografisi. Amirallerin bildirisi nedir? 103 emekli amiral olayı nedir? 103 Emekli amiral kimdir?
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 15:00:52. #1.15#

title