Turkcell Süper Ligi -Beşiktaş: 2 - Ankaragücü: 0 (İlk Yarı)

Turkcell Süper Ligi -Beşiktaş: 2 - Ankaragücü: 0 (İlk Yarı)

Turkcell Süper Ligi Karşılaşmasında Beşiktaş, Ankaragücü Karşısında İlk Yarıyı 2-0 Önde Kapadı.

Turkcell Süper Ligi -Beşiktaş: 2 - Ankaragücü: 0 (İlk Yarı)

Turkcell Süper Ligi karşılaşmasında Beşiktaş, Ankaragücü karşısında ilk yarıyı 2-0 önde kapadı.

12. dakikada Beşiktaş'ın sağ çaprazda kazandığı serbest vuruşu kullanan Kleberson'un ortasında, ceza alanında topla buluşan Burak, sert bir kafa vuruşuyla meşin yuvarlağı filelere gönderdi: 1-0.

15. dakikada Burak ile verkaça giren Ali Tandoğan, ceza alanı içinde sağ çaprazda yerden sert bir orta yaptı. Altıpasta topla buluşan Gökhan Güleç, kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda meşin yuvarlağı kaleci Serkan'ın üstüne vurunca, top kaleciden döndü. Daha sonra savunma topu uzaklaştırdı.

17. dakikada Ali Tandoğan'ın sağdan ortasında, ceza alanında arka direkte topla buluşan Nobre, meşin yuvarlağı kafayla altıpastaki Gökhan Güleç'e bıraktı. Bu futbolcu, kaleciden hamle yaparak meşin yuvarlağı kafa vuruşuyla filelere göndererek skoru 2-0'a taşıdı.

34. dakikada Kleberson'un uzak mesafeden sert şutunda, top az farkla yandan auta gitti.

40. dakikada Gökhan Güleç'in arapasıyla ceza alanında sağ çaprazda topla buluşan Delgado, kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda vurmak yerine Nobre'ye pas vermek isteyince, savunma meşin yuvarlağı uzaklaştırdı.

45. dakikada Ceyhun'un orta alana yakın bir yerden sol çaprazda kullandığı serbest vuruşta, ceza alanı içinde topla buluşan Tita, Kleberson'u geçip pozisyonunu hazırladı. Ancak bu futbolcu, kötü bir vuruşla meşin yuvarlağı auta attı.

Karşılaşmanın ilk yarısını Beşiktaş, Ankaragücü karşısında 2-0 önde tamamladı.Stat: BJK İnönü

Hakemler: Bülent Demirlek, İsmail Köse, Süleyman Özay

Beşiktaş: Runje, İbrahim Toraman, Koray (Dk. 8 Ali Tandoğan), Baki, İbrahim Üzülmez, Burak, Kleberson, Delgado, Mehmet, Gökhan Güleç, Nobre

Ankaragücü: Serkan, Abdurrahman, Emre, Sedat, Petkov, Da Silva, Aytekin, Ceyhun, Mustafa, Agali, Tita

Goller: Dk. 12 Burak, Dk. 17 Gökhan Güleç (Beşiktaş)

Sarı Kartlar: Dk. 20 Nobre (Beşiktaş), Dk. 35 Emre, Dk. 45 Mustafa (Ankaragücü)

Kaynak: AA