Turkcell Süper Lig'de 29. Haftanın Görünümü

Turkcell Süper Lig'in 29. Hafta Maçları Bugün Oynanan 3 Karşılaşma ile Başlarken, Lider Sivasspor, Trabzonspor'u 3 - 0 Yenerek Zirvedeki Yerini Korudu.

Turkcell Süper Lig'de 29. Haftanın Görünümü
25.04.2009 22:02 | Son Güncelleme: 25.04.2009 22:02

Turkcell Süper Lig'in 29. hafta maçları bugün oynanan 3 karşılaşma ile başlarken, lider Sivasspor, Trabzonspor'u 3 - 0 yenerek zirvedeki yerini korudu. Günün diğer maçında Hacettepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni 2 - 1, Ankaragücü'de deplasmanda Fenerbahçe'yi 2 - 1 yenerek haftayı 3 puanla kapattı.

Süper Lig'de 29. hafta yarın oynanacak, Kocaelispor - Antalyaspor, Gençlerbirliği - Gaziantepspor, Kayserispor - Konyaspor, Bursaspor - Denizlispor, Eskişehirspor - Beşiktaş ve Galatasaray - Ankaraspor maçlarıyla tamamlanacak.

Turkcell Süper Lig'de gol krallığı yarışmasındaki sıralama ise şöyle;

19 Gol: Milan Baros (Galatasaray)

16 Gol: Taner Gülleri (Kocaelispor)

13 Gol: Mehmet Yıldız (Sivasspor)

11 Gol: Tabata (Gaziantepspor), Souleymane Youla (Eskişehirspor), Gökhan Ünal (Trabzonspor)

10 Gol: Alex De Souza (Fenerbahçe), Mert Nobre (Beşiktaş), Umut Bulut (Trabzonspor), Mehmet Çakır (Ankaraspor)

9 Gol: Sercan Yıldırım (Bursaspor), Darryl Bevon Roberts (Denizlispor), Mehmet Topuz (Kayserispor)

8 Gol: Lincoln (Galatasaray), Jaba (Ankaragücü)

7 Gol: Bobo (Beşiktaş), Sergey Pacome Djiehoua (Antalyaspor)

6 Gol: Delgado, Holosko (Beşiktaş), Arda, Harry Kewell (Galatasaray), Musa Aydın (Sivasspor), Lugano, Semih, Güiza, Deivid (Fenerbahçe), Beto (Gaziantepspor), Neca (Ankaraspor), Erman (İstanbul Büyükşehir Belediye), Mustafa Pektemek (Gençlerbirliği), Batuhan (Eskişehirspor)

5 Gol: Gökhan Güleç (Bursaspor), Tello (Beşiktaş), Balili, Herve Tum (Sivasspor), Djite, Troisi (Gençlerbirliği), İbrahim Akın (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Aghahowa (Kayserispor), Anderson (Eskişehirspor), Iglesias (Ankaragücü)

4 Gol: Colman (Trabzonspor), Cangele (Kayserispor), Murat Tosun (Ankaraspor), Nonda (Galatasaray), Burhan, Kahe (Gençlerbirliği), Sandro Da Silva (Hacettepe), Gökhan Emreciksin, Uğur Boral (Fenerbahçe), Veysel (Konyaspor), Mehmet Yozgatlı (Gaziantepspor), Romaschenko (Bursaspor), Murat Hacıoğlu (Kocaelispor), Angelov (Denizlispor)

3 Gol: Selçuk, Roberto Carlos (Fenerbahçe), Kaue Da Silva, Kratochvil (Konyaspor), Selçuk, Tayfun Cora, İbrahim Yattara (Trabzonspor), Turgay (Kayserispor), Adriano, Serhat (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Nenad Jestroviç, Agbetu (Kocaelispor), Fatih Yiğen, İvan Lietava, İzzet (Denizlispor), Kamanan, Sezer (Sivasspor), Özer (Ankaraspor), De Nigris, Mehmet Yılmaz (Ankaragücü), Ali Zitouni, Tita, Fatih Ceylan (Antalyaspor), Bülent Kocabey (Eskişehirspor), İbrahim Şahin (Hacettepe)

2 Gol: Servet (Galatasaray), Yusuf, Zapotocny, Sivok (Beşiktaş), Isaac (Trabzonspor), Kratochvil, Selahattin (Denizlispor), Mustafa Sarp, Tadeu, İvankov, Ömer (Bursaspor), Serkan (Hacettepe), Chaabani, Semavi, Barbaros (Ankaragücü), Colin Kazım (Fenerbahçe), Jestroviç, Serdar Topraktepe, Ahmet Dursun, Hamza (Kocaelispor), Kanote, Bilal (Ankaraspor), Lovrek, Serdar (Eskişehirspor), Mustafa Özkan, Korhan (Antalyaspor), Celalettin, Cihan Haspolatlı, Poljac, Milos Mihajlov (Konyaspor), Mehmet Eren, Furkan (Kayserispor), Efe İnanç, Marcin Kus, Barbosa, İskender (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), İbrahim Ferdi, Erman Özgür, Erkan Sekman, Hakan Bayraktar (Gaziantepspor), Murat Erdoğan, Abdurrahman, Murat Sözgelmez, Mohammed Ali (Sivasspor), İlhan (Gençlerbirliği), Patiyo Tambwe (Hacettepe)

1 Gol: Hakan Balta, Barış, Ayhan, Mehmet Topal, Aydın (Galatasaray), Edu, Emre Belözoğlu, Önder (Fenerbahçe), Serdar Özkan, Gökhan Zan, Fabian Ernst, Ekrem (Beşiktaş), Alanzinho, Egemen, Giray, Cale (Trabzonspor), Volkan, Zuniga, Rodriques, Bekir Ozan, Shin, İbrahim, Tuna (Bursaspor), Zurita, İvan, Murat Ceylan, Ahmet Arı, Pasheco, Deumi (Gaziantepspor), Erdal, Tehoue, Erhan Albayrak, Serhat, İsmail Güldüren, Bülent, Serhat Akın (Konyaspor), Erkan, Engin, Kemal, Jedinak (Gençlerbirliği), Volkan, Semavi, Tolga Seyhan, Hamza, Moreira (Kocaelispor), Straka, Bieniuk, Ertuğrul, Ngwenya, Orhan Ak, Ahmet Kuru, Hakan (Antalyaspor), İbrahim Dağaşan, Da Silva, Sedat, Hayrettin (Sivasspor), Saidou, Abdullah, Eren (Kayserispor), Yusuf, Süleyman, Caner, Emin, Bangoura, Burak, Güray (Denizlispor), Hürriyet, Muhammed, Umut Sözen (Ankaraspor), Özgür, Murat Duruer, Bouzid (Ankaragücü), Ümit Bozkurt, Ümit Tütüncü, Lika, Tolga, Selçuk, Zoko (Hacettepe), Tjikuzu, Ali Güzeldal (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Vucko, El Saka (Eskişehirspor)

Kendi kalesine gol atanlar: 2 Gol: Emre Toraman (Eskişehirspor), 1 Gol: Edu, Can Arat (Fenerbahçe), Tutoriç (Kocaelispor), Ediz (Ankaraspor), Burak (Ankaragücü), Emre Aşık (Galatasaray), Sivok (Beşiktaş), Vahap (Antalyaspor), Kratochvil (Konyaspor), İbrahim, Volkan Bekiroğlu (Bursaspor), Mahmut, Barbosa (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Arda (Hacettepe)

Turkcell Süper Lig'in 29. haftasında alınan sonuçlar, yarının programı, son puan durumu ve 30. haftanın maçları şöyle;

TOPLU SONUÇLAR

Hacettepe - İstanbul Büyükşehir Belediyespor 2 - 1

Sivasspor - Trabzonspor 3 - 0

Fenerbahçe - Ankaragücü 1 - 2

Yarın

14.00 Kocaelispor - Antalyaspor

14.00 Gençlerbirliği - Gaziantepspor

14.00 Kayserispor - Konyaspor

14.00 Bursaspor - Denizlispor

16.15 Eskişehirspor - Beşiktaş

20.00 Galatasaray - Ankaraspor

PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G B M A Y P Av

1. Sivasspor 29 17 9 3 46 19 60 27

2. Beşiktaş 28 16 8 4 46 24 56 22

3. Trabzonspor 29 15 8 6 40 28 53 12

4. Galatasaray 28 15 6 7 50 32 51 18

5. Fenerbahçe 29 14 6 9 50 31 48 19

6. Bursaspor 28 12 9 7 36 31 45 5

7. Kayserispor 28 10 10 8 28 20 40 8

8. Ankaraspor 28 11 6 11 34 31 39 3

9. Gaziantepspor 28 10 9 9 36 38 39 -2

11. Antalyaspor 28 9 8 11 30 35 35 -5

10. Eskişehirspor 28 8 9 11 36 38 33 -2

12. Ankaragücü 29 9 6 14 31 42 33 -11

13. Gençlerbirliği 28 8 8 12 30 37 32 -7

14. Denizlispor 28 9 5 14 33 42 32 -9

15. Konyaspor 28 8 7 13 26 36 31 -10

16. İstanbul B.Ş.Bld. 29 8 6 15 28 41 30 -13

17. Kocaelispor 28 6 5 17 37 60 23 -23

18. Hacettepe 29 4 7 18 20 53 19 -33

- 30. HAFTANIN PROGRAMI -

1 Mayıs Cuma

20.00 Hacettepe - Galatasaray

2 Mayıs Cumartesi

20.00 Trabzonspor - Kayserispor

3 Mayıs Pazar

15.00 İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Gençlerbirliği

15.00 Antalyaspor - Bursaspor

15.00 Konyaspor - Kocaelispor

15.00 Ankaragücü - Ankaraspor

15.00 Denizlispor - Eskişehirspor

15.00 Gaziantepspor - Sivasspor

20.00 Beşiktaş - Fenerbahçe

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title