Turkcell'in Otobüsleri Öğrenci ve Velileri Üzdü

Turkcell'in Otobüsleri Öğrenci ve Velileri Üzdü

MEB ve Turkcell'in Ana Sponsorluğunda Yürütülen Gönül Köprüsü Projesi'nde Ankara'da 6 Gün Kalacak Olan Burdurlu Öğrenciler Öğretmenevi Bahçesinde Sabah Saat 07.30'dan 15.00'e Kadar Bekletildi. Saatlerce Otobüs Gelmesini Bekleyen Öğrenciler ve Uğurlamaya Gelen Veliler Yaşanan Soruna Tepki Gösterdiler.

Turkcell'in Otobüsleri Öğrenci ve Velileri Üzdü

MEB ve Turkcell'in ana sponsorluğunda yürütülen Gönül Köprüsü Projesi'nde Ankara'da 6 gün kalacak olan Burdurlu öğrenciler Öğretmenevi bahçesinde sabah saat 07.30'dan 15.00'e kadar bekletildi. Saatlerce otobüs gelmesini bekleyen öğrenciler ve uğurlamaya gelen veliler yaşanan soruna tepki gösterdiler.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell'in ana sponsorluğunda yaz döneminde öğrencilerin Türkiye'nin değişik illerine 6'şar günlük olarak düzenlenen gezilerde Burdur'dan Ankara'ya gidecek olan 336 öğrenci, 16 öğretmen ve 8 okul müdürü kendilerini uğurlamaya gelen öğrenci velileri ve aileleri ile birlikte yaklaşık 8 saat boyunca Öğretmenevi bahçesinde otobüs beklediler.

Sabah saat 07.30'dan itibaren hareket noktası Öğretmenevi bahçesinde toplanan öğrenciler ve velileri ile öğretmen ve okul müdürleri hareket saati 08.00'den itibaren kendilerini Ankara'ya götürecek olan 8 otobüsü beklemeye başladı. Saatler geçmesine rağmen otobüslerden sadece iki tanesi gelirken diğer otobüsler ise saat 15.00'e doğru hareket noktasına geldi. Veli ve öğrencilerin 8 saat boyunca Öğretmenevi bahçesinde bekletilmesi tepkilere neden oldu.

Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, otobüsleri Turkcell'in organize ettiğini ve Antalya'dan bir firmadan kiralanan otobüslerin saat 08.00 sıralarında Burdur'da olması gerekirken gecikmesinden öğrenci ve velileri gibi kendilerinin de büyük sıkıntı yaşadığını söylediler. Yetkililer, tur operatörüne bağlı otobüslerin Pazar günü başka bir ilden öğrencileri getirdiğini ve Pazar olduğu için servise giremediklerini, bu yüzden de Pazartesi sabahı servise girmelerinden kaynaklanan bir gecikme olduğunun öğrenildiğini ifade ettiler.

Belirtilen hareket saatinden yaklaşık 8 saat sonra Burdur'dan Ankara'ya hareket edebilen ilköğretim okulu öğrencileri, Ankara'da 6 gün boyunca tarihi, turistik ve kültürel değerleri gezecekler. Ankara'da her öğrenciyi, Ankara'da bulunan bir öğrenci arkadaşlık edecek ve evinde misafir edecek.