Türk Yürüyüşünde PKK Provokasyonu

Türk Yürüyüşünde PKK Provokasyonu

Londra'da PKK ve Teröre Lanet Mitingi PKK Yandaşlarının Provokasyonuna Sahne Oldu. Çıkan Olaylarda 1 Türk Vatandaşı Tutuklandı.

Türk Yürüyüşünde PKK Provokasyonu

Londra'da PKK ve teröre lanet mitingi PKK yandaşlarının provokasyonuna sahne oldu. Çıkan olaylarda 1 Türk vatandaşı tutuklandı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da terör örgütü PKK'ya karşı Türk vatandaşlarının yaptığı gösteri, PKK yandaşları tarafından provoke edildi. Türkler'in arasına giren 3 PKK yandaşının, PKK aleyhtarı bildiri dağıtması üzerine bazı Türkler polisten yardım istedi. İlk anda olaya müdahale etmeyen İngiliz Polisi, Türkler'in PKK'lılara tepki göstermesi üzerine olaya müdahale etti. İngiliz Polisi'nin PKK'lıları koruma altına almasına sinirlenen ve isminin Muharrem olduğu öğrenilen bir Türk, polis minibüsü içinde

bulunan PKK'lılara elindeki kahvesini fırlattı. Bunun üzerine etkisiz hale getirilen Türk vatandaşı, yere yatırılıp elleri kelepçelenerek polis aracı ile en yakın polis merkezine götürüldü. Şahsın tutuklandığı, PKK yandaşlarının ise serbest kaldığı öğrenildi.

2 hafta önce duyurusu yapılan, İngiltere'deki tüm Türk dernekleri tarafından desteklenen Trafalgar Meydanı'ndaki "Teröre ve PKK'ya hayır" mitingine, havanın 5 derece olmasına rağmen yaklaşık 500 kişinin katıldığı açıklandı. Miting sonrasında, Türk dernekleri temsilcileri tarafından PKK terörü, Ermeni sorunu ve terör konulu 3 mektup, İngiltere Başbakanı Gordon Brown'a iletildi.

(HU-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA