Türk-yunan İş Forumu Sona Erdi

Türk-yunan İş Forumu Sona Erdi

Türk-yunan İş Konseyi Başkanı Selim Egeli, Türk ve Yunan Şirketlerinin Enerji Konusunda AB ve Orta Asya'daki 10 Sene Sonraki Konumlarını Bugünden Almaları Gerektiğini Söyledi.

Türk-yunan İş Forumu Sona Erdi

Türk-Yunan İş Konseyi Başkanı Selim Egeli, Türk ve Yunan şirketlerinin enerji konusunda AB ve Orta Asya'daki 10 sene sonraki konumlarını bugünden almaları gerektiğini söyledi.

Türk-Yunan İş Forumun kapanışında bir değerlendirme yapan Egeli, siyasi istikrardan yana herhangi bir sorun olmadığını, iki tarafın ilişkilerinin daha da iyiye doğru gideceğini kaydetti.

Bundan sonraki platformların sanat, müzik, turizm gibi unsurlarla desteklenmesi gerektiğini ifade eden Egeli, her türlü bilgi paylaşımı konusunda kapılarının her zaman herkese açık olduğunu kaydetti.

Yunan Girişimciler Federasyonu (SEV) Genel Sekreteri ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Athanase Lavidas da, forumun önemine işaret ederek, ''Bugün Yunanistan'ın Türkiye'de gerçekleştirdiği yatırımlar iki ülke ekonomik ilişkilerini geliştirmek anlamında sadece bir sokak değil otoban açmış durumda'' dedi. Lavidas, katılımcıları en yakın zamanda Atina'da misafir etmek istediklerini söyledi.

DEİK Şeref Üyesi ve Türk-Yunan İş Konseyi Onursal Başkanı Şarık Tara da, son yıllarda kaydedilen olumlu gelişmelere dikkati çekerek, ''Bu kazandıklarımızı kaybetmeyelim'' dedi.