Türk Yıldızları Nefes Kesti

Türk Yıldızları Nefes Kesti

Türk Yıldızları Akrotim Filosu'nun Büyük Taarruz ve Afyonkarahisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 85. Yıldönümü Nedeniyle Afyonkarahisar Semalarında Yaptığı Gösteri Büyük İlgi Gördü.

Türk Yıldızları Nefes Kesti

Türk Yıldızları Akrotim Filosu'nun Büyük Taarruz ve Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar semalarında yaptığı gösteri büyük ilgi gördü.

Merkez üssü Konya'da bulunan ve gösteri için Afyonkarahisar'da konuşlanan Türk Yıldızları Akrotim Filosu'na ait 8 adet NF-5 uçağından oluşan tim, Afyonkarahisar'da yaptığı gösteri uçuşunda adeta nefesleri kesti. Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Bülent Aker, Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, Emniyet Müdürü Natık Canca, protokol heyeti ve binlerce kişinin meraklı gözlerle izlediği muhteşem gösteri, yaklaşık 30 dakika sürdü. Vatandaşlar, ellerindeki kamera ve fotoğraf

makineleriyle Türk Yıldızları'nı görüntüleyebilmek için büyük çaba sarf etti.

Türk Hava Kuvvetleri'nde 1987'den bu yana kullanılan NF-5'ler, akrobasi çalışmaları esnasında uçuş sistemleri ve performansları sayesinde akrobasi uçuşuna en uygun uçak olarak seçildi. NF-5 süporsonik uçaklar, saatte 1315 kilometre hız yapabiliyor.

(ATA-CC-CC-Y)