Türk ve Alman Taraftarlardan Dostluk Mesajları

Euro 2008 Yarı Finalinde Almanya ile Türkiye Milli Takımı'nın Karşılaşması Öncesinde Bodrum'da Yaşayan Türk ve Alman Taraftarlar Dostluk Mesajları Verdi.

Türk ve Alman Taraftarlardan Dostluk Mesajları

Euro 2008 yarı finalinde Almanya ile Türkiye Milli Takımı'nın karşılaşması öncesinde Bodrum'da yaşayan Türk ve Alman taraftarlar dostluk mesajları verdi.

Turizm sezonun açılması ile hareketlilik kazanan Cumhuriyet Caddesi'nde vatandaşlar işyerlerini Türk bayraklarıyla süsledi. Almanya-Türkiye karşılaşmasını sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar ve tatile gelen gurbetçiler ise Türkiye'nin kazanmasını beklediklerini söyledi. Türk taraftarlar karşılaşmanın oldukça çekişmeli ve zevkli geçeceğini söyleyerek, "Önemli olan dostluğun kazanması" mesajını verdi. Tatil için Köln'den Bodrum'a gelen gurbetçi Namlı çifti, Almanya'da birçok dostlarının olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki dostluk adına karşılaşmanın güzel geçmesi dileğinde bulundu. Bir süre Almanya'da yaşadığını söyleyen Almanca öğretmeni Serpil Sayan da, Türkiye'nin kazanmasını isterken, çok iyi Alman dostları olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Caddesi esnaflarından Erkan Yılmaz'ın tatil için Bodrum'a gelen bir Alman turistle olan diyalogu da renkli görüntülere sahne oldu. Neşeli tavırlarla Almanya-Türkiye karşılaşması üzerine sohbet eden Erkan Yılmaz ile Ohe-Krone Heibert, güzel bir karşılaşma olması dileğinde bulunarak, rakip takım formalarıyla el sıkıştı.

(OU-AC-NÇ-S)

Kaynak: İHA