TÜRK TORAKS DERNEĞİ HABERLERİ

Türk Toraks Derneği Haberleri

Türk Toraks Derneği haber, Türk Toraks Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Toraks Derneği: Domuz Gribi Sessizce GeçtiTürk Toraks Derneği 4.4.2015
Türk Toraks Derneği 4.4.2015
Domuz Gribi Sessizce Geçti
Türk Toraks Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kılınç, bu yıl 57 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan domuz gribiyle ilgili, "Biz, bu sene sessiz olarak salgını yaşadığımızı düşünüyoruz" dedi.
Türk Toraks Derneği 18.3.2015
Uyku Sorunları İhmale Gelmez
Türk Toraks Derneği Uyku Bozuklukları Çalışma Grubu Başkanı Doç.
Türk Toraks Derneği 10.3.2015
Rahat Bir Nefes İçin Harekete Geçin
Kronik akciğer hastalığından dolayı nefes darlığı, çabuk yorulma ve güçsüzlük hissediyorsanız, günlük aktivitelerinizi yapmakta güçlük çekiyorsanız, değerlendirme için göğüs hastalıkları uzmanına başvurduktan sonra pulmoner rehabilitasyon programlarından yararlanmanız gerekiyor… Hekimlerin ve toplumun farkındalığının artması, bilgilendirilmeleri ve güncel gelişmelerin paylaşılması amacıyla tüm dünyada ve ülkemizde mart ayı içerisinde Pulmoner Rehabilitasyon Haftası düzenlenmektedir. Bu yıl 9-15 Mart 2015 tarihleri arasında Pulmoner Rehabilitasyon Haftası çerçevesinde tüm yurtta GARD Türkiye (Kronik Havayolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı), Türk Toraks Derneği ve T.
Türk Toraks Derneği 2.3.2015
Dünya'daki Her 7-8 Çocuğuntan Biri Astımlı"
Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Alerji ve İmmünoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilşad Mungan, astım rahatsızlığının tüm yaş gruplarında, her iki cinste de görülen bir hastalık olduğunu ve dünyada 235-300 milyon astımlı olduğunu belirterek " Her 12-13 erişkinin birinde hatta 7-8 çocuğun birinde de astım var " dedi.
Türk Toraks Derneği: Dünyada Her 7-8 Çocuktan Birinde Astım VarTürk Toraks Derneği 2.3.2015
Türk Toraks Derneği 9.2.2015
Dünya Sigarayı Bırakma Günü Etkinlikleri
Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Türk Toraks Derneği Samsun Şubesi'nde 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla "Birlikte Bırakabiliriz" adlı etkinlik düzenlendi.
Türk Toraks Derneği 8.2.2015
Mediva Hastanesi Sigaranın Bırakılması İçin Etkinlik Düzenledi
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü münasebetiyle Mediva Hastanesi ile Türk Toraks Derneği Samsun Şubesi tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün desteğiyle "Birlikte bırakabiliriz" adı altında etkinlik düzenlendi ve vatandaşlara ücretsiz solonum foksiyon taraması yapıldı.
Türk Toraks Derneği: Hayat Nefesle Başlar' ProjesiTürk Toraks Derneği 27.1.2015
Türk Toraks Derneği 5.1.2015
Göçmenler Sağlık Hizmetlerine Erişemiyor!
Konu ile ilgili, Türk Toraks Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan ve Dernek üyesi Prof.
Türk Toraks Derneği 3.12.2014
Uykuda Solunum Bozuklukları Tanı ve Tedavisi Semineri
Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Uşak Genel Sekreterliği ile Türk Toraks Derneği iş birliğiyle "Uykuda Solunum Bozuklukları Tanı ve Tedavisi" konulu seminer düzenlendi.
Türk Toraks Derneği: 19 Kasım Dünya Koah GünüTürk Toraks Derneği 20.11.2014
Türk Toraks Derneği 20.11.2014
TBMM'de Milletvekillerine Koah Testi Yapıldı
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Dünya KOAH Günü'nde hastalığa dikkati çekmek için Türk Toraks Derneği ile TBMM'de bir etkinlik düzenledi.
Türk Toraks Derneği: Milletvekilleri Nefeslerini Test EttiTürk Toraks Derneği 19.11.2014
Türk Toraks Derneği 19.11.2014
Milletvekilleri Nefeslerini Test Etti
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Dünya KOAH Günü'nde hastalığa dikkati çekmek için Türk Toraks Derneği ile TBMM'de bir etkinlik düzenledi.
Türk Toraks Derneği 19.11.2014
Sağlıkçılar "Koah"A Dikkat Çekmek İçin Yürüdü
Dünya KOAH Günü dolayısıyla Gaziantep Caddesi'nde toplanan, Düzce Halk Sağlığı personeli, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Yeryüzü Doktorları ve Türk Toraks Derneği Düzce Şubesi üyeleri, ellerinde taşıdıkları dövizlerle Anıtpark Meydanı'na kadar yürüdü.
Türk Toraks Derneği 18.11.2014
Türkiye'de 10 Koah'lıdan Sadece 1'i Hastalığının Farkında
Türk Toraks Derneği adına, Dernek Başkanı Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu tarafından yapılan açıklamada, 19 Kasım Dünya KOAH Günü temasının "yürüyüş" olarak belirlendiği belirtildi.
Türk Toraks Derneği 18.11.2014
Koah'ta 40 Yaş Riski
Prof. Dr. Tor, 19 Kasım Dünya KOAH Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türk Toraks Derneği, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı'nca her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenerek KOAH farkındalığının ve bilincinin artırılmasının hedeflendiğini belirtti.
Türk Toraks Derneği: Koah, Dünyada Dördüncü Ölüm NedeniTürk Toraks Derneği 17.11.2014
Türk Toraks Derneği 11.11.2014
STK'LAR 'YOL Güvenliği' İçin İstanbul'da Toplandı
Toplantıya konu ile ilgili davet edilen meslek grupları ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Bloomberg Vakfı desteğiyle, Sağlık Enstitüsü Derneği ve Association for Safe International Travel(ASIRT) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katılan örgütler arasında; Tüketici Hakları Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Barolar Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Tıp Hukuku Derneği, Göğüs Cerrahisi Derneği, Türk Uyku Tıbbı Derneği, Türk Toraks Derneği, Türk Geriatri Derneği, Türk Nöroşirurji Derneği, Adli Tıp Uzmanları Derneği, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği, Türkiye Acil Tıp Derneği, Türk Nöroloji Derneği, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği, Acil Tıp Uzmanları Derneği, Paramedik Derneği, Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği temsilcileri yer aldı.
Türk Toraks Derneği: Zonguldak'ta 72 Yılda 3754 Madenci ÖldüTürk Toraks Derneği 1.11.2014
Türk Toraks Derneği 1.11.2014
"Her Hafta Bu Civarlardaki Bir Eve Ateş Düşüyor"
Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi ile BEÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı ve Mesleki Akciğer Hastalıkları Çalışma Grubu tarafından "Soma Faciası Nedeniyle Kitlesel Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Acil Önlemler ve Maden Ocakları Güvenliği Konferansı" düzenlendi.
Türk Toraks Derneği 22.10.2014
Mers Virüsü Türkiye'ye Sıçradı
MERS-CoV (Middle East Respiratory Syndrome Coronavirüs), 2012 yılının Eylül ayında ilk defa Suudi Arabistan'da ortaya çıkan ve solunum yolu infeksiyonuna yol açan bir virüs olduğunu belirten Türk Toraks Derneği Başkanı Prof.
Türk Toraks Derneği: Sigara Bırakmada Ücretsiz İlaç VerilmesiTürk Toraks Derneği 20.10.2014
Türk Toraks Derneği 20.10.2014
Sigara Bırakma İlaçlarının Bedava Dağıtılması Çözüm Değil"
Türk Toraks Derneği (TTD) Tütün Kontrolü Çalışma Grubu, Sağlık Bakanlığı tarafından sigara bırakma ilaçlarının bedava dağıtılmasının çözüm olmayacağını, sonuç alınabilmesi için sigara bırakma polikliniklerinde motivasyon el eğitim ve destek alan, ilaçları hekim tarafından sağlık kurulu raporu ile reçetelendirilen hastaların eczaneler aracılığı ile ilaçlara ulaşmasının sağlanması gerektiğini açıkladı.
Türk Toraks Derneği 1.10.2014
Kurban Atıklarını Açıkta Bırakmayın"
Türk Toraks Derneği tarafından, halk sağlığının korunması için kurban atıklarının açıkta bırakılmasının önüne geçecek tedbirlerin alınması uyarısında bulunuldu.
Şu an buradasınız: Türk Toraks Derneği Haberleri | Türk Toraks Derneği Haber - Haberler - Sayfa 10 - Türk Toraks Derneği haberleri, son dakika türk toraks derneği haber ve gelişmeleri burada. Mevsimsel Allerjik Rinit: Bahar Nezlesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:08:53. #1.14#
title