'Türk Toplumunu Batıdan Ayıran En Büyük Özelliği Aile Yapımızdır'

'Türk Toplumunu Batıdan Ayıran En Büyük Özelliği Aile Yapımızdır'

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz, Türk toplumunu batılı ülkelerden ayıran en büyük özelliğinin aile yapısı olduğunu söyledi.

'Türk Toplumunu Batıdan Ayıran En Büyük Özelliği Aile Yapımızdır'

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz, Türk toplumunu batılı ülkelerden ayıran en büyük özelliğinin aile yapısı olduğunu söyledi. İl Müdürlüğü ile Yozgat Belediyesi tarafından, "Aile İçi İletişim Sorunları ve Çözüm Önerileri" bir konferans düzenlendi. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü salonundaki konferansa Milli Eğitim İl Müdürü Saim Kuş, PMYO Müdürü Fazlı Öcal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Akyüz, Yimpaş Yozgat Spor Kulübü Başkanı Nurullah Nurdoğan, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu ve diğer vatandaşlar katıldı.

Av. Hatice Cansu Hevesli ve Adem Hevesli'nin verdiği konferansın açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Akyüz, "Bizim toplumumuzdaki, kültürümüzdeki aile kavramı, batılı toplumlardan ayıran en önemli olgulardan bir tanesidir. Peygamber Efendimiz (SAV)'in ifadelerinden dolayı aile, aynı zamanda bünyesinde kutsallığı da barındıran bir kurumdur. Bundan esinlenmiş olacağız ki aile binasını inşa etmeye başlarken Allah'ın emri, Peygamber'in kavliyle söze başlayıp temel atıyoruz. Gündelik hayatta ise çoğu zaman umduklarımızla bulduklarımız aynı olmayabiliyor. Bir müddet geçtikten sonra mutluluk beklediğimiz yuvada gerginlikler, tartışmalar çıkıyor. Bunları, aile içi iletişim sorunları olarak tanımlıyoruz." dedi. Daha sonra geçilen konferansta Av. Hevesli ve Hevesli, aile içindeki iletişim problemleri ve çözüm önerileri konusunda slaytlar eşliğinde bilgi verdi.

Kaynak: CHA