Türk Tıbbında Yeni Bir Dönem Başladı: HİDERİM - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Tıbbında Yeni Bir Dönem Başladı: HİDERİM

Bültenler - Haberler | Güncel
Türk Tıbbında Yeni Bir Dönem Başladı: HİDERİM

Tüm dünyada ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkan hastane infeksiyonları, ülkemizde de giderek artan bir ivme ile gözlemlenen ciddi bir sağlık sorunudur.

Bu gerçekten hareketle Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği, 2000 yılından bu yana, beş kongre ve altı eğitim programının yanı sıra toplantılar, kurslar, kılavuzlar, dergi ve kitaplarla konuya ilişkin yoğun bir çaba içerisinde olmuştur.

Hepimizin içinde yaşadığı ve yakından gözlemlediği üzere, teknoloji ve iletişimde yaşanan baş döndürücü değişim, bizlere büyük olanaklar da getirmiştir.

Kuruluşumuzdan beri sürdürdüğümüz yoğun bilimsel faaliyetlerimizi, teknoloji ve iletişimin getirdiği yeniliklerden yararlanarak, daha verimli, daha etkili, daha hızlı, daha düşük maliyetli bir şekilde sunabilme arayışıyla geliştirdiğimiz bir projeyi sizlere tanıtmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Türkiye'de ve dünyada bir ilk niteliğindeki projemizin adı HİDERİM.

HİDERİM projesi; dernek üyeleri arasındaki iletişimi artırmak, sürekli eğitimi gerçekleştirmeye yönelik yeni, çağdaş ve etkin kanallar oluşturmak, online gerçekleştirilebilen canlı konferanslar, yönetim kurulu, çalışma grubu, uzmanıyla tartışma toplantıları gibi bir çok fonksiyonla bilgiyi en hızlı şekilde paylaşarak, çoğaltmak amacındadır.

Proje temel olarak bir bilgisayar programı ve internet üzerinden erişilebilen bir sosyal ağdan oluşmaktadır.

HİDERİM içerisinde üyeler online olarak mesajlaşabilmekte, yönetim kurulu ve çalışma grubu toplantıları sesli ve görüntülü olarak yapılabilmekte, canlı konferanslar düzenlenebilmekte, canlı konferanslara katılımcılar da sesli, görüntülü, yazılı sorularla katılabilmekte, sosyal ağ içerisinde bütün üyeler mesaj, fotoğraf, video, dosya ve link paylaşabilmekte, online tv ve sunu merkezi bölümlerinde çok sayıda eğitim videosu ve sunumlarını izleyebilmekte, oyun eğlence bölümünde boş vakitlerini değerlendirebilmekte, anketlerle düşüncelerini ifade edebilmektedirler.

Özetle, bazı işlevlerini anlatmaya çalıştığımız HİDERİM projesi; eğitimle eğlenceyi, sosyal içerikle bilimsel içeriği aynı platformda buluşturan, üyelerinin katılımı ile zenginleşen, Derneğimizin gururla sunduğu Türkiye'de bir bütün olarak benzeri bulunmayan bir çalışmadır.

Bu proje ile hiç bitmeyen sürekli eğitim ihtiyacına yönelik, daha şimdiden onlarca saatlik eğitim videosu ile binlerce slayttan oluşan sunum üyelerimize sunulmuş, sunulmaya devam etmektedir.

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek canlı konferanslar için oluşturulan modül; katılımcıların salona girişinden, koltuk seçebilmelerine, salondakilerle sohbet edebilmekten, güncel haberler i okuyabilecekleri ekranlara kadar büyük bir özenle hazırlanmıştır. Ayrıca soru sormak isteyenlerin dilerlerse yazılı, dilerlerse bağlanarak sesli ve görüntülü soru sormalarına olanak tanıyarak, dinleyenleri konferansa dahil etmek ve katılımcılığı artırarak eğitimin verimini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Bütün bu çabalar, Derneğimizin üyelerine verdiği önemin doğal bir sonucudur. Hastane İnfeksiyonları gibi ülkemiz için son derece önemli bir konuda özveriyle çalışan üyelerimiz, Türkiye'de bir ilk niteliğindeki, katılımlarıyla zenginleşen bu ayrıcalığa fazlasıyla layıktırlar.

Sadece dernek üyelerimizin katılabildiği HİDERİM projesinin, başta Hastane İnfeksiyonları konusuna gönül ve emek veren sağlık çalışanları olmak üzere, ülkemiz için iyilikler getirmesini diliyor, sistemin açıldığı 1 Nisan 2011 tarihinden bu yana yoğun destek veren üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500