Türk Telekom: "Yapılan Beyanlar Doğru Değil"

Türk Telekom: "Yapılan Beyanlar Doğru Değil"

Türk Telekom'dan Yapılan Açıklamada, Danıştayın, Telefon Zamlarına İlişkin Verdiği Yürütmeyi Durdurma Kararıyla İlgili Olarak Şirket Yetkililerince Söylendiği İddia Edilen Beyanların Gerçeği Yansıtmadığı Bildirildi.

Türk Telekom:

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, Danıştayın, telefon zamlarına ilişkin verdiği yürütmeyi durdurma kararıyla ilgili olarak şirket yetkililerince söylendiği iddia edilen beyanların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Yazılı açıklamada, bugün bazı basın organlarında, ''Türk Telekom yetkilileri, yürütmeyi durdurma kararının arkasında, Telekomünikasyon Kurumunun tarifelerle ilgili 2007 yılı Tavan Fiyat Tebliğinin yayımlanmamasının bulunduğunu savundu. Yetkililer, bu tebliğin yayımlanması durumunda sorunun da kendiliğinden ortadan kalkacağı yorumunu yaptı'' şeklinde ifadeler yer aldığının görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, ''Türk Telekom'un herhangi bir yetkilisi bu şekilde açıklamada bulunmamıştır. Söz konusu haberlerde kaynak gösterilmemiştir ve söylendiği iddia edilen beyanlar gerçeği yansıtmamaktadır'' denildi.

Kaynak: AA