Türk Telekom Uleb Cup'a Veda Etti

Türk Telekom, Basketbol Uleb Cup 2. Tur Rövanş Karşılaşmasında Rusya'nın Unics Kazan Takımını 96-93 Mağlup Etti. Rusya'da Oynanan İlk Maçı 26 Sayı Farkla 91-65 Kaybeden Türk Telekom, Avrupa Kupası'na Veda Etti.

Türk Telekom Uleb Cup'a Veda Etti

Türk Telekom, Basketbol ULEB Cup 2. tur rövanş karşılaşmasında Rusya'nın Unics Kazan takımını 96-93 mağlup etti. Rusya'da oynanan ilk maçı 26 sayı farkla 91-65 kaybeden Türk Telekom, Avrupa Kupası'na veda etti.

Tur şansı az olan Türk Telekom, üçüncü periyodun başına kadar iyi bir mücadele sergiledi. Turu geçmek için 27 sayılık farka ihtiyacı olan Türk Telekom 22. dakikada 16 sayılık farkı yakaladı. Ancak bu dakikadan sonra 2 dakika içinde 11-0'lık bir seri yakalayan Unics Kazan karşısında moralli bozulan başkent temsilcisi, salondan 3 sayı farkla 96-93 galip ayrılarak ULEB Cup'a veda etti. Unics Kazan'a karşı daha önce oynadığı 5 maçı da kaybeden Türk Telekom, rakibine karşı aldığı ilk galibiyete sevinemedi.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, Rusya'da ilk maçta yönetim gösteren hakemlerin tura etki ettiğini belirterek, "Lige başlarken 3 hedefimiz vardı. Lig ve kupa şampiyonluğu ile ULEB Cup'da Final-8'e kalmak. Bunlardan bir tanesini başardık, diğerini ise başaramadık. Rusya deplasmanı bize çok pahalıya maloldu. Rusya deplasmanı öncesi konsantrasyon eksikliğiyle bir mağlubiyet aldık. Rusya'ya da çok zor şartlar altında gittik. Bizim bu takımdan 26 sayı fark yiyecek bir takım olmadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Bugün 15 farkı yakalamışken bir kopma noktası oldu ve fark düştü. Fark düşünce oyuncularda da bir düşme oldu. Bugün maçımızı yöneten hakemler Rusya'daki maçı yönetseydi, oradaki maçta bugünkü gibi biterdi. Rakibimizi küçümsemiyoruz ama oradaki maçta hakemlerin yüzünden suni bir fark oluştu. Artık lige konsantre olma zamanı geldi. Play-off'lara hazırlanacağız. Çok fazla antrenman yapamıyorduk ve artık bunlara ağırlık vereceğiz. 36 sene sonra Ankara'ya Türkiye Kupası'nı getirdik. 34 sene sonra da Muhafızgücü'nden sonra Türkiye Şampiyonluğu'nu Ankara'ya getireceğiz" diye konuştu.

Sunter, yeni transfer edilen Kris Lang'ın ise ne kadar isabetli bir transfer olduğunun görüldüğünü de sözlerine ekledi.

(EKO-MFS-MFS-S)

Kaynak: İHA