Türk Telekom Seriyi Eşitledi

Aroma Bayanlar Voleybol Ligi Yarı Final 2. Maçında Fenerbahçe Acıbadem'i 3-1 Mağlup Eden Türk Telekom, Seriyi 1-1'e Getirdi.

Türk Telekom Seriyi Eşitledi

Aroma Bayanlar Voleybol Ligi yarı final 2. maçında Fenerbahçe Acıbadem'i 3-1 mağlup eden Türk Telekom, seriyi 1-1'e getirdi. Maçın ardından Türk Telekomlu voleybolcular galibiyeti taraftarlarıyla kutlarken, Sarı-lacivertli taraftarlar da oyuncularını gül vererek teselli etti.

Fenerbahçe Acıbadem Antrenörü Adnan Kıstak, sakatlığı nedeniyle bu maçta forma giyemeyen Kimberley'in eksikligini hissettiklerini vurgulayarak, "Maçın genelinde iyi bir mücadele oldu. Kimberley'in sakatlığı nedeniyle hücumda sıkıntı yaşadık. Maçın kafa kafaya gittiği bölümlerde top öldüremedik ve rakibimize avantaj verdik. Bu mağlubiyetle seride sadece 1 maçı kaybetmiş olduk. Önümüzde üçüncü maç var. Şimdi oyuncularımızı en iyi şekilde motive edeceğiz. Üçüncü maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Salona gelen taraftarlarımıza iyi bir voleybol seyrettirdik ama kazanamadık ama yarın taraftarlarımızı mutlu bir şekilde salondan uğurlayacağız" diye konuştu.

Türk Telekom Antrenörü Üzeyir Özdurak ise, Fenerbahçe Acıbadem karşısında beklediklerinden daha kolay bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Kazanmamız gereken bir maçtı. Bu seriyi 5 setlik bir maç olarak görüyoruz. Şu anda henüz durum 1-1 oldu" dedi. Durak, Fenerbahçe Acıbadem'in yıldız oyuncusu Kimberley'in sakatlığının kendilerine bu maçta avantaj sağladığını ancak kendilerinin de bütün sezon boyunca bu tip sakatlıklarla boğuştuklarını ifade etti.

Sarı-lacivertli voleybolcular Özlem ve Pelin, Türk Telekom karşısında aldıkları mağlubiyeti büyütmediklerini ve saha avantajlarını kullanarak seriyi kazanıp finalist olmak istediklerini söyledi.

Serinin üçüncü maçı yarın (Perşembe), Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda saat 20.30'da oynanacak.

(EKO-OK-S)