Türk Telekom reklamlarıyla en çok hatırlanan marka oldu - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Türk Telekom reklamlarıyla en çok hatırlanan marka oldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Türk Telekom reklamlarıyla en çok hatırlanan marka oldu

Ipsos'un Adwatch araştırmasına göre telekomünikasyon sektöründe reklamları ile 'en çok hatırlanan' marka Türk Telekom oldu.

Ipsos'un Adwatch araştırmasına göre telekomünikasyon sektöründe reklamları ile 'en çok hatırlanan' marka Türk Telekom oldu.

Türk Telekom'un reklam filmleri, Ipsos tarafından hazırlanan, akılda kalan reklamların araştırıldığı Adwatch Q2 raporunda, telekomünikasyon kategorisinde ilk üçe yerleşti. Türk Telekom'un marka yüzü Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolünde oynadığı "81 İlde Milyonlarca Evde" ve "Türkiye İçin Yenilendik" isimli reklam filmleri telekomünikasyon kategorisinde ilk iki sırada yer alırken, şirketin genel reklamları da üçüncü sırada yer buldu.

Nisan-Mayıs-Haziran 2021 tarihlerinde yapılan araştırmaya göre, 15 Mart 2021'de yayınlanan Türk Telekom'un 81 ilde milyonlarca eve sunduğu internet hizmetini 'online kız isteme' konsepti ile ekranlara taşıyan reklamı, yüzde 4,6 hatırlanma oranı, yüzde 76 beğeni ve yüzde 30,1 ağızdan ağıza konuşulma (WOM) düzeyini yakaladı. Şirketin altyapı yatırımlarıyla artan mobil çekim gücünü konu edinen "Türkiye İçin Yenilendik" reklamı da Ekim 2020'de izleyiciyle buluştu. Aktör Kenan İmirzalıoğlu ile yolda karşılaşıp ona köyünü gezdiren bir gencin hikayesi ile anlatılan "Türkiye İçin Yenilendik" reklam filmi ise yüzde 1,9 oranında hatırlandı. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title