Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A'da 27. Haftanın Kapanış Maçında Altay ile Diyarbakırspor, Alsancak Stadı'nda Karşı Karşıya Geldi. Mücadeleyi 1-0 Kazanan Konuk Ekip Diyarbakırspor, Çok Önemli Bir 3 Puan Alarak Ligi İlk 6 Arasında Bitirmek İçin Önemli Bir Avantaj Yakaladı.

Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A'da 27. haftanın kapanış maçında Altay ile Diyarbakırspor, Alsancak Stadı'nda karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 1-0 kazanan konuk ekip Diyarbakırspor, çok önemli bir 3 puan alarak ligi ilk 6 arasında bitirmek için önemli bir avantaj yakaladı.

Maçı az sayıda Diyarbakırspor taraftarı izlerken, Altaylı futbolseverler maça fazla ilgi göstermedi. Maçı 1-0 kaybeden Altaylı oyuncuları maç sonrası tribüne çağıran taraftarlar takıma moral verdi. Maç sonrası Diyarbakırsporlu oyuncular ve teknik heyet saha içinde büyük bir sevniç yaşadı.

Maçtan sonra basın toplantısına katılan Altay Teknik Direktörü Ekrem Al, takımın oyunundan mumnun olmadığını belirtti. Ekrem Al, "Çok bilinçsiz ve şişirme bir futbol oynadık. Gol yedikten sonra zamanımız vardı, daha sabırlı ve panik yapmadan oynayabilirdik. Eğer sabırlı ve dikkatli oynayabilseydik skoru lehimize çevirebilirdik. Bazı oyuncuların sorumsuzlukları ve rahatsızlıkları vardı. Artık önümüze bakacağız, ilk 6'ya girebilmek için mücadele edeceğiz" dedi.

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Bahri Kaya ise, "Müsabaka 90 dakika boyunca çok yüksek tempoda oynandı. Ancak, bölüm bölüm istediğimiz kalitede oyun oldu. Eğer maçı kaybetseydik ilk 6 için çok önemli bir yara almış olacaktık. İlk yarı bütün şartlar Altay'ın lehineydi. İkinci yarıda rakibimiz bizden çok daha iyiydi. Çok daha fazla ataklar yaptılar. Saha ve seyirci avantajı vardı. Onların üzerinde daha çok baskı vardı. Bu anlamda kaliteyi oyunun tamamın yayamadık ama oyunun tamamında takım olarak çok iyi mücadele ettik. Son 5 maçta 1 galibiyet 4 beraberlik almıştık. İyi oynuyorduk ama beraberlik alıyorduk. Bu zor deplasmanda da rakibi iyi kontrol ederek iyi savunma yaptık. Aynı zamanda kontra ataklarla gol aradık. Uzaktan attığımız bir şutla golü bulduk ve bunu korumayı bildik. İlk 6 için önemli bir müsabakaydı. Biz kazançlı çıktığımız için çok sevinçliyiz. Lig A'da çok ilginç sonuçlarla karşılaşıyoruz. Bu ligin sonuna kadar çok ilginç sonuçlar çıkmaya devam edecek. Ligin son maçına kadar sıralama her hafta değişecektir diye düşünüyorum. Bu zorlu deplasmandan aldığımız 3 puan ile çok önemli bir avantaj yakaladık" diye konuştu.

Altaylı oyuncular maç sonrası önemli maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını belirtirken, Diyarbakırsporlu oyuncular zor bir deplasmanda 3 puan almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

(YK-EYB-OK-S)