Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A Takımlarından Malatyaspor'da Kulüp Başkanı Haşim Karadağ, Takıma En Az 2 veya 3 Futbolcunun Transfer Edileceğini Söyledi.

Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A takımlarından Malatyaspor'da Kulüp Başkanı Haşim Karadağ, takıma en az 2 veya 3 futbolcunun transfer edileceğini söyledi.

Malatyaspor Kulübü Başkanı Haşim Karadağ, bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kulüp binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Karadağ, kadro dışı bırakılan Celil'in kulübe 600 bin YTL'ye mal olduğunu belirterek, "Celil'i 300-400 bin YTL'ye sattığımızda masrafı 300 bin YTL olacaktır. Şenol Yavaş, kulübe 200 bin YTL'ye mal oldu. Ancak Mustafa Özkan, kulübe geçen yıl 900 bin YTL'ye mal olmuş, bir de kendisi için 20 bin YTL masraf etmişiz. Peki bu futbolcu Malatyaspor'a ne verdi? Aytaş diye bir futbolcu alındı, bonservisine 400 bin YTL ödendi. Bu futbolcu da Malatyaspor'a ne verdi? Malatyalılar'ın sokakta görse tanımayacağı yabancı futbolculara paralar verildi. Bunlar Malatyaspor'a ne verdi?" dedi.

Kendisinin zorla Malatyaspor başkanlığına gelmediğini ifade eden Başkan Karadağ, "Kimse beni zorla getirmedi. Malatyaspor bir sevdamdı, geldim. Ben, hiç kimsenin adamı değilim. Adamlarım olur, ancak ben kimsenin adamı olmam. Buraya siyaseti sokmayacağım. Başkaları buna alet oldu, ama ben olmayacağım" şeklinde konuştu.

Malatyaspor'un sezon başında şike ve İnönü Stadı'nın geçici olarak kapatılması sorunlarından dolayı önemli sıkıntılar çektiğini kaydeden Başkan Karadağ, ancak buna rağmen oluşturulan kadronun her takımın hayal ettiği bir kadro

olduğunu söyledi. Geçmiş dönemlerden kalan vergi ve SSK borç taksitlerini ödemeye de devam ettiklerini belirten Başkan Karadağ, kulübün hesapta olmayan 2 milyon 500 bin YTL parasının gittiğini de iddia etti.

Başkan Karadağ, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini de söyleyerek, Metin'in kampta olduğunu ve 3-4 gün sonra sözleşme imzalanacağını, Kemal ile yapılan görüşmelerin bitme noktasına geldiğini, Ferhat ve Sancak ile de görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Başkan Karadağ, takıma en az 2 veya 3 futbolcunun alınacağını belirtti.

Başkan Karadağ ayrıca, bundan sonra Malatyaspor'a yardımda bulunacak kişilerin isimlerinin tek tek kulübün resmi internet sitesinden yayımlanacağını söyledi.

Bu arada, Malatyaspor Kulübü tarafından basına verilen listeye göre, Sarı-kırmızılı takımın deplasman maçlarının masraflarını karşılayan kurum ve kuruluşlar şu şekilde:

"Şevket Keskin (Esnaf Odaları Birliği) (5 bin YTL), Mustafa Korkmaz (10 bin YTL), İbrahim Güngör (7 bin YTL), TSO (20 bin 561 YTL), Bayram Kırıcı (38 bin YTL), Mevlüt Aslanoğlu (8 bin YTL), Ayhan Akman (4 bin YTL)."

Malatyaspor'un İstanbul'da düzenlenen gecesinde katkıda bulunan işadamları da şu şekilde açıklandı:

"Celal Birsen (10 bin YTL), Halit Yüksel (10 bin YTL), Ergün Besli (10 bin YTL), Serdar Mutlu (10 bin YTL), Adnan Gülhaş (10 bin YTL), İlhan Şahintürk (20 bin YTL), Mahmut Erdoğan (20 bin YTL), M. Emin Akıncı (10 bin YTL), Vedat Toy (10 bin YTL), Osman Kurtulmuş (10 bin YTL), Esenlik Şirketi (40 bin YTL), MİAD (80 bin YTL), Süleyman Karaman (10 bin YTL), Fahrettin Kayhan (10 bin YTL), Necip Olgun (20 bin YTL) ve Eminönü Belediyesi (10 bin YTL)."

Öte yandan, Malatya Valiliği'ne İstanbul'daki gece için 10 masa karşılığında verilen 100 adet biletten 59 tanesinin satıldığı ve bundan 9 bin 500 YTL paranın alındığı, 49 bin 500 YTL paranın ise henüz alınmadığı bildirildi.

(BK-KÇ-SN-SN-S)

Kaynak: İHA