Türk Telekom Lig A

Mardinspor Yönetim Kurulu, Gençlerbirliği Oftaşspor ile Gaziantep'te Oynanacak Karşılaşma İçin Taraftara Destek Çağrısında Bulundu.

Türk Telekom Lig A

Mardinspor Yönetim Kurulu, Gençlerbirliği OFTAŞSpor ile Gaziantep'te oynanacak karşılaşma için taraftara destek çağrısında bulundu.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Uşakspor maçında çıkan olaylar nedeniyle 2 maç saha kapatma cezası alan Mardinspor'da Yönetim Kurulu, Gençlerbirliği OFTAŞSpor ile Gaziantep'te oynanacak karşılaşma için bu kente otobüs kaldıracak. Mardinspor Kulübü Asbaşkanı Mehmet Nur Çelik, yaptığı açıklamada, taraftarları Gaziantep'te yapılacak maçta takımlarına destek olmaya çağırdı.

Çelik, yaptığı açıklamada, "Mardinspor Yönetim Kurulu'nun itirazını değerlendiren Futbol Federasyonu yetkilileri, daha önce Adana olarak açıklanan maç yerini talebimiz doğrultusunda Gaziantep'e aldırmıştır. Maçın Gaziantep'e alınması, camiamız açısından Adana'ya oranla daha isabetli olmuştur. Mardinspor Yönetim Kurulu olarak, takımımız adına çok önemli bir itici güç olan taraftarlarımızı yanımızda görmek istiyoruz" dedi.

Yönetim olarak bu konuda gerekli tedbirleri aldıklarını, şimdi görevin taraftarlara düştüğünü belirten Çelik, şöyle konuştu: "Maçın oynanacağı Pazar günü sabahı Mardin Cumhuriyet Meydanı'ndan kaldıracağımız otübüslerle taraftarlarımızı Gaziantep'e götüreceğiz. Maç biletleri 1 ila 5 YTL'den satılacak. Taraftarımızın, takımlarını bu zorlu maçta yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz."

Bu arada, Mardinspor'un cezası nedeniyle Gaziantep'te oynanacak maça çevre illerde yaşayan birçok Mardinspor taraftarının da geleceği öğrenildi. Mardinspor taraftarlarının ayrıca, maç bitiminde aynı araçlarla Mardin'e geri dönmelerinin de sağlanacağı belirtildi.

(MNG-EST-KÇ-HO-Y)