Türk Telekom, Galatasaray Cafe Crown Karşısında Durumu 2-0 Yaptı

Beko Basketbol Ligi Play-off Çeyrek Final Serisinde Türk Telekom, Sahasında Galatasaray Cafe Crown'ı Çekişmeli Bir Mücadelenin Ardından 73-68 Yenerek, Seride Durumu 2-0 Yaptı.

Türk Telekom, Galatasaray Cafe Crown Karşısında Durumu 2-0 Yaptı

Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisinde Türk Telekom, sahasında Galatasaray Cafe Crown'ı çekişmeli bir mücadelenin ardından 73-68 yenerek, seride durumu 2-0 yaptı.

Karşılaşma büyük çekişmeye sahne olurken, son dakika içinde sinirler gerildi. Maçın son dakikası içinde oyuncular arasında sert tartışmalar yaşanırken, karşılaşmanın bitmesiyle birlikte Galatasaray Cafe Crownlı oyuncular, galibiyeti kutlayan Türk Telekomsporlu basketbolcuların üzerine yürüdü. Görevlilerin araya girmesiyle salon içindeki tartışma sona erdi. Sarı-kırmızılı taraftarların, maçtan sonra salonu terkeden hakem üçlüsüne yabancı maddeler attığı görüldü. Salon içinde sona eren tartışmalar, soyunma odası koridorlarında alevlendi. Güvenlik görevlileri, kapıları kapatarak basın mensuplarının görüntü almasını engellerken, iki takım oyuncuları arasında yumruklaşmaya varan bir arbedenin yaşandığı öğrenildi.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, gergin bir maç oynadıklarını ifade ederek, "Ankara'da oynadığımız 2 maçı da kazanmak zorundaydık. Bunun gerginliğini yaşadık. İçeriden iyi oynamamıza rağmen, dışarıdan çok şut kaçırdık ve top kaybı yaptık. Galatasaray Cafe Crown, Avrupa'nın ilk 4'üne kalmış, çok iyi bir antrenöre sahip bir takım. Kazanmamız gereken 1 maç kaldı. Elimizden geleni yapacağız" dedi.

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer ise, maçın yönetimine tepki göstererek, "Çok üstün oynadık. Bir takım istatistikler maçın iyi yönetilmediğini söylüyor. Bunun başında çalınan fauller geliyor. Bize 28, Türk Telekom'a ise 13 faul çalınmış. Biz 7 serbest atış kullanırken, Türk Telekom 30 serbest atış kullanmış. Hakemler, maçın son bölümünde kritik noktalarda topları Türk Telekom'a verdi. Bu maçın telafisi olmaz. Farklı bir hakem üçlüsü olsa bile bu mağlubiyeti telafi etmez. Bugünkü hakemleri de fazla suçlamıyorum. Bugün maçı yöneten 3 hakemden 2'si dün maç yönetti ve yorgundular. Çok önemli bir maçtı. Servisi kıracağımız bir maçtı ve o noktaya getirmiştik. Bundan sonra yetkililer ne kadar hata yaptık diye üzülse de, bu maçın telafisi olmayacak" diye konuştu.

Seride henüz her şeyin bitmediğinin altını çizen Murat Özyer, "Şimdi 2-0 gerideyiz. Seriye başlarken de 3 maç almamız gerekiyordu. Kaybettiğimiz 2 maçta da skorlar yakın geçti. İki takımda birbirine denk. Dediğim gibi 3 maç kazanmalıyız ve Pazar günü ilk maçı kazanarak buna başlamak istiyoruz. Bu sezon çok karakterli bir oyun oynuyoruz. Fark ne olursa olsun, sonuna kadar mücadele ediyoruz. Pazar günü de taraftarlarımızı bu karakterli takımı desteklemeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

Türk Telekomsporlu basketbolcular Barış Özcan ve Tutku Açık, Galatasaray Cafe Crown karşısında kötü bir oyun oynamalarına rağmen sahadan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını belirterek, 1 maç daha kazanarak yarı finale yükselmek istediklerini söyledi.

(EKO-KÇ-NÇ-S)

Kaynak: İHA