Türk Telekom, Finale Göz Kırptı

Beko Basketbol Ligi Play-off Yarı Final Serisi 2. Maçında Türk Telekom, Sahasında Beşiktaş Cola Turka'yı 79-74 Mağlup Etti. Türk Telekom, Aldığı Bu Galibiyetle 1-0 Önde Başladığı Seride Durumu 2-1 Yaptı.

Türk Telekom, Finale Göz Kırptı

Beko Basketbol Ligi play-off yarı final serisi 2. maçında Türk Telekom, sahasında Beşiktaş Cola Turka'yı 79-74 mağlup etti. Türk Telekom, aldığı bu galibiyetle 1-0 önde başladığı seride durumu 2-1 yaptı.

Beşiktaş Cola Turka, karşılaşmada bir ara farkı 15 sayıya kadar çıkarsa da Türk Telekom, son 5 dakikada gösterdiği performansla maçtan galip ayrılmayı başardı. Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, maçı mutlaka kazanmanın getirdiği stresi yaşadıklarını belirterek, "Beşiktaş Cola Turka ile çok önemli bir maç oynadık. Bu maçı mutlaka kazanmalı ve avantajı ele geçirmeliydik. Maçta bunun stresini yaşadık. Attığımız ilk 10 üçlükte isabet bulamadık. Ama biz enteresan bir takımız. Fark ne olursa olsun, bunu bir anda kapatabiliyoruz. Özellikle maçın son bölümünde çok iyi mücadele ettik ve iyi bir performans gösterdik. Hedefimizin şampiyonluk olduğunu sezon başından beri söylüyoruz. İlk olarak Türkiye Kupası'nı kazandık. Şimdi de lig şampiyonluğunu kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

Türk Telekomlu basketbolcular, Barış Özcan ve Muratcan Güler, 15 sayı geriye düştüklerinde bile maçı kazanacaklarına dair inançlarının tam olduğunu belirterek, Çarşamba günü oynayacakları 3. maçı da kazanarak, finale yükselmek istediklerini söyledi.

Beşiktaş Cola Turka cephesinde ise hiç kimse maç sonunda açıklama yapmak istemezken, Antrenör Ergin Ataman'ın çok sinirli olduğu ve soyunma odasının kapısını çarparak salondan ayrıldığı görüldü.

Serinin 3. maçı çarşamba akşamı yine Ankara'da oynanacak. Türk Telekom, bu karşılaşmayı da kazanırsa finale yükselecek. Bu maçı Beşiktaş Cola Turka'nın kazanması durumunda, finale yükselen takımın belli olacağı son maç İstanbul'da oynanacak.

(EKO-KÇ-OK-S)