Türk Telekom, Fıba Avrupa Kupası'nda Çeyrek Finale Yükseldi

Fıba Erkekler Avrupa Kupası'nda Yunanistan'ın Panionios Forthnet Bc Takımını 78-77 Mağlup Eden Türk Telekom, Play-off Çeyrek Finaline Yükselmeyi Garantiledi. Türk Telekom, Gelecek Hafta Ankara'da Rusya'nın Lokomotiv Rostov Takımıyla Grup Birinciliği İçin Karşı Karşıya Gelecek.

Türk Telekom, Fıba Avrupa Kupası'nda Çeyrek Finale Yükseldi

FIBA Erkekler Avrupa Kupası'nda Yunanistan'ın Panionios Forthnet BC takımını 78-77 mağlup eden Türk Telekom, play-off çeyrek finaline yükselmeyi garantiledi. Türk Telekom, gelecek hafta Ankara'da Rusya'nın Lokomotiv Rostov takımıyla grup birinciliği için karşı karşıya gelecek.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Panionios karşısında gruptaki en kötü oyunlarını oynamalarına rağmen galip geldikleri ve bir üst tura yükseldikleri için mutlu olduklarını söyledi. Hedeflerinin grubu birinci tamamlayarak, çeyrek finalde saha avanatajını ellerine geçirmek olduğunu kaydeden Sunter, "Bugün kendi evimizde maç kaybetmemenin verdiği stresle beklenen oyunumuzu oynayamadık. Bugünkü maçın bir telafisi yoktu. Muklaka kazanmamız gerekiyordu ve zor da olsa kazanmayı başardık. Grupta son maçımızda tek yenilgimizi aldığımız Lokomotiv Rostov ile oynayacağız. Bu maç bizim için çok önemli. Lokomotiv Rostov'u mağlup ettiğimiz takdirde grubu birinci bitireceğiz. Grubu birinci bitirerek çeyrek finalde saha avantajını lehimize çevirmek istiyoruz" diye konuştu. Sunter, hakemlerin rakip takım antrenörüne fazla müsamaha gösterdiğini ve çok kolay faul düdükleri çaldığını sözlerine ekledi.

Mavi-beyazlı oyuncular Tutku Açık ve Barış Ermiş, Panionios karşısında zorlu bir mücadelenin ardından galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, gelecek hafta Ankara'da oynanacak olan Lokomotiv Rostov maçını da kazanarak gruptan birinci çıkmak istediklerini söyledi.

(EKO-KÇ-KÇ-RO-S)