Türk Telekom, Fenerbahçe Ülker'i Eleyerek Finale Yükseldi

Opel Türkiye Kupası 8'li Finalleri'nde Oynanan İkinci Yarı Final Maçında Türk Telekom, Çekişmeli Bir Mücadelenin Ardından Fenerbahçe Ülker'i 73-72 Mağlup Ederek, Finalde Oyak Renault'un Rakibi Oldu. Maçın Bitiminde Galibiyeti Kutlayan Türk Telekom Taraftarlarına Emniyet Güçleri Müdahale Etti.

Türk Telekom, Fenerbahçe Ülker'i Eleyerek Finale Yükseldi

Opel Türkiye Kupası 8'li Finalleri'nde oynanan ikinci yarı final maçında Türk Telekom, çekişmeli bir mücadelenin ardından Fenerbahçe Ülker'i 73-72 mağlup ederek, finalde Oyak Renault'un rakibi oldu. Maçın bitiminde galibiyeti kutlayan Türk Telekom taraftarlarına emniyet güçleri müdahale etti.

Basın mensuplarının yaptığı değerlendirmeyle Tutku Açık maçın en iyi oyunusu seçilirken, mavi-beyazlı oyuncular maç sonrası büyük bir sevinç yaşadı. Maç sonunda ise galibiyeti kutlayan Türk Telekomlu taraftarlara emniyet güçleri müdahale etti. Taraftarlar da emniyet güçlerine karşılık verince salonda arbede yaşandı. Türk Telekomlu yönetici ve antrenörler, araya girerek olayların yatışmasını sağladı.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, çok zorlu bir maç oynadıklarını belirterek, "İki takım için de zor ve stresli bir maç oldu. Maçın büyük bir bölümünü önde götürmemize rağmen son dakikalarda basit hatalar yaptık. Ama son anda dahi maçı bırakmadık ve finale yükseldik. Rakibimiz Oyak Renault da hakkıyla buraya kadar geldi. Ama biz takım olarak inandık. 36 yıl sonra Ankara'ya kupayı getirmek istiyoruz" dedi.

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjevic ise, son topa kadar heyacanın sürdüğünü ifade ederek, "Çok güzel bir atmosferde iyi bir basketbol oynandı. Son topa kadar heyecan sürdü. Ancak son topta yaptığımız hatayla maçı kaybettik. Türk Telekom'u kutluyorum" diye konuştu.

(EKO-İY-İY-D)