Türk Telekom'dan Irak Sınırındaki Çukurca'ya İnternet Evi

Türk Telekom'dan Irak Sınırındaki Çukurca'ya İnternet Evi

Türk Telekom Anonim Şirketi (A.ş) Tarafından Başlatılan Kampanya Kapsamında Irak Sınırına Sıfır Noktada Bulunan Hakkari'nin Çukurca İlçesinde Düzenlenen Bir Törenle İnternet Evi Hizmete Açıldı.

Türk Telekom'dan Irak Sınırındaki Çukurca'ya İnternet Evi

Türk Telekom Anonim Şirketi (A.Ş) tarafından başlatılan kampanya kapsamında Irak sınırına sıfır noktada bulunan Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen bir törenle internet evi hizmete açıldı.

Türk Telekom A.Ş tarafından 2007 yılında başlatılan 'Her ilçeye bir internet evi projesi' devam ediyor. Kampanya kapsamında Hakkari Telekom İl Müdürlüğü tarafından Çukurca ilçesinde hizmete açılan internet evinin kurdelesi İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay tarafından kesildi. Açılışta bir konuşma yapan Kaymakam Ayhan Akpay, bu hizmetten dolayı Telekom yetkililerine teşekkür ederek, internet evinden ilçe halkı ve öğrencilerin ücretsiz yararlanacağını söyledi. Kaymakam ve beraberindeki heyet internette bir süre gezinerek, ülkede olup bitenleri takip etti.

Açılışa Belediye Başkan Vekili Ahmet Dündar, Türk Telekom İl Müdürü Talip Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Parlak, daire amirleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

(NT-AKK-Y) 21.04.2008 19:41 TSİ