Türk Telekom Akademi Omü'lü Gençlerle Buluştu

Türk Telekom Akademi Omü'lü Gençlerle Buluştu

Türk Telekom'un Gençlere Ulaşmayı ve Onları Geleceğe Hazırlamayı Hedeflediği 'Geleceğe Değer' Projesi Etkinliği Omü'de Başladı

Türk Telekom Akademi Omü'lü Gençlerle Buluştu

Türk Telekom'un gençlere ulaşmayı ve onları geleceğe hazırlamayı hedeflediği 'Geleceğe Değer' projesi etkinliği OMÜ'de başladı.

Projenin ilk durağında Türk Telekom Akademi, OMÜ'lü gençlerle buluştu.

Öğrencilerle karşılıklı söyleşi şeklinde gerçekleşen etkinlikte konuşan Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar, 'Geleceğe Değer' gibi büyük ölçekte ve kapsamlı bir projenin buluşmasını gerçekleştirmiş olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, 'Üniversitelerde eğitim görmekte olan gençlere, Türk Telekom olarak destek vermeyi, onların hayata her açıdan donanımlı bir şekilde hazırlanabilmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Yaşamın katmanlarındaki yaşanmışlıklar beklentilerinize yön verir. Beklentilerinizi mutlu olacağınız şekilde belirlemelisiniz' dedi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan ise, 'Yaşamınızda kendinize kısa süreli hedefler belirleyerek beklentilerinize ulaşabilirsiniz. 'Ben bu dünyada ne işe yarıyorum?' sorusuna cevap verebilmeniz için bir şeyler üretmeniz, üretken olmanız gerekir' dedi.

Rektör Akan, yaşam deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Etkinlikte Türk zeka ve strateji oyunu olan 'Mangala' oynandı. Oynanan oyunlarda Kimya Bölümü öğrencisi Uğur Artış Netbook, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Çelebi Bozağacı da ipod touch kazandılar.

Programın sonunda Dr. Ayhan Artar, Rektör Akan'a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Türk Telekom Akademisi proje kapsamında 2011 yılının mayıs ayına kadar toplam 11 ilde, 12 üniversiteyi ziyaret edecek.

(GÜN-DLK-YLZ) - SAMSUN