Türk Tekstil Şirketleri Bulgaristan'da Ürünlerini Sergiliyor

Türk Tekstil Şirketleri Bulgaristan'da Ürünlerini Sergiliyor

Tekstil Sektörünün Önde Gelen 36 Türk Şirketi, Yarın Bulgaristan'da Başkenti Sofya'da Açılacak Olan "Moda-tekstil-türkiye" Fuarında Ürünlerini Sergileyecek.

Türk Tekstil Şirketleri Bulgaristan'da Ürünlerini Sergiliyor

Tekstil sektörünün önde gelen 36 Türk şirketi, yarın Bulgaristan'da başkenti Sofya'da açılacak olan "Moda-Tekstil-Türkiye" fuarında ürünlerini sergileyecek.

Meridyen Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Alper Çekiç, Bg-Türk ajansına yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıldan itibaren fuarı uluslar arası bir fuar haline dönüştürmeyi amaçladıklarını kaydederek, Türk tekstil sektörü için Bulgaristan'ın önemli pazarlardan biri olduğunu belirtti. Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliği Müsteşarı Gül Yalçın ise, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin son yıllarda önemli derecede geliştiğine dikkat çekti. Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin 3 milyar dolara ulaştığı ve bu ülkenin en fazla ihracat yaptığı ülkeler arasında Türkiye'nin birinci sırada yer aldığı açıklandı.

Meridyen Uluslararası Fuarcılık şirketi tarafından organize edilen fuar, 24-27 Şubat 2007 tarihleri arasında İnter Expo Center fuar merkezinde açık kalacak.

(ND-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA