FİLM: Türk Sinemasından Kovboy Filmi

Türk Sinemasından Kovboy Filmi

Son Yıllarda Atağa Geçerek Korku, Gerilim, Bilim Kurgu Gibi Değişik Türlerde Başarılı Yapımlara İmza Atan Türk Sineması, Şimdi de Bir Kovboy Filmine Hazırlanıyor.

Türk Sinemasından Kovboy Filmi

Son yıllarda atağa geçerek korku, gerilim, bilim kurgu gibi değişik türlerde başarılı yapımlara imza atan Türk Sineması, şimdi de bir kovboy filmine hazırlanıyor.

Yapım şirketi İstanbul Mass Media'dan yapılan yazılı açıklamada, ''Kahraman Şerif'' adını taşıyacak Türk kovboy filminin çekimlerine Temmuz ayında başlanacağı belirtildi.

Yıllar önce Hürriyet Gazetesinde Murat Bardakçı'nın kaleme aldığı Türkiye ve Amerika arasındaki ilk askeri antlaşmanın anlatıldığı tarih yazısının, bu filmin ilham kaynağı olduğu ifade edilen açıklamada, daha sonra yapılan araştırmalarla oldukça şaşırtıcı ve ilginç bilgilere ulaşan yapımcılar Cengiz Keten ve Şahin Alparslan'ın, bu konudan yola çıkarak bir film yapmaya karar verdikleri kaydedildi.

Açıklamada, bu yılın en çok ses getiren filmlerinden ''Sınav''ın senaristi Yiğit Güralp'le anlaşan yapımcıların, yönetmen olarak da Yücel Yolcu'da karar kıldıkları belirtildi.

Türk ve Amerikalı oyuncuların birlikte rol alacağı filmin cast çalışmalarının hem Türkiye'de, hem de Amerika'da yoğun bir şekilde devam ettiği kaydedildi.

İstanbul Mass Media'nın, ''Kahraman Şerif'' adlı filmin çekimlerini, şimdiye kadar 20 den fazla filme ev sahipliği yapan Colorado'daki Buckskin Joe adlı tarihi Western kasabasında yapacağı, filmin Amerikalı yapım ortağının ise Colorado Springs'den Producer Group Studios olduğu bildirildi.

Açıklamada, 2008 yılında vizyona girmesi planlanan filmin, 1800'lü yılların ortalarında ABD hükümetinin ordunun eksiklerini gidermek üzere yaptığı sevklerde dönemin taşımacılıkta dayanıklı hayvanı olan develerin faydalı olacağına karar vererek, Osmanlı Devletinden deve sipariş etmesi olayından yola çıkılarak kurgulandığı kaydedildi.

Kaynak: AA