Rusya, Türk Film Festivali'ne Ev Sahipliği Yapıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Rusya, Türk Film Festivali'ne Ev Sahipliği Yapıyor

CHA - Haberler | Kültür Sanat
Rusya, Türk Film Festivali'ne Ev Sahipliği Yapıyor

St. Petersburg'da 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde, Türk sinemasına ait filmler Rus sinemaseverlere tanıtılacak.

Rusya'nın Kültür Başkenti St. Petersburg şehri Türk Film Festivaline ev sahipliği yapıyor. İki gün sürecek festivalde, birçok ünlü Türk yönetmene ait filmler Rus sinemaseverle buluşacak.

St. Petersburg'da 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde, Türk sinemasına ait filmler şehrin ünlü salonlarından Balşoy Zal ve Malıy Zal'da Rus sinemaseverlere tanıtılacak.

Festival kapsamında, Semih Aslanyürek'in Rus ekolünden esinlenerek Rus oyuncuların da yer aldığı ve Rusçaya çevrilen "Vagon" filmi, uluslararası festivallerden 35 ödül alan Reis Çelik'e ait "Lal Gece" filmi de gösterimlerin yapılacağı sinemanın özel isteği üzerine seyircilerle buluşuyor.

Ayrıca, Serdar Akar ve Kemal Uzun'un yönetmenliğini yaptığı "Çanakkale, Yolun Sonu", Osman Sınav'a ait, "Uzun Hikaye", Pelin Esmer'e ait, "Gözetleme Kulesi" ve Aslı Özgey'e ait "Hayat Boyu" adlı filmler festival kapsamında gösterilecek.

Türkiye'den Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türsak tarafından desteklenen festivale, St. Petersburg Kültür Komitesi de sponsor oldu.

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500