Türk Uçaklarının Bombardıman Anı Kamerada! Sızmaya Çalışan 8 Terörist Öldürüldü

Türk Uçaklarının Bombardıman Anı Kamerada! Sızmaya Çalışan 8 Terörist Öldürüldü

Zeytin Dalı Harekatı'nda, saldırı için sızma girişiminde bulunan 8 terörist öldürüldü. Türk savaş uçaklarının bombardıman anı, anbean görüntülendi.

TSK tarafından hudutlarda, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için cumartesi günü saat 17.00'de başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" devam ediyor. Bölgedeki unsurlara saldırı amacıyla sızma girişiminde bulunan 8 terörist etkisiz hale getirildi. Türk savaş uçaklarının bombardıman anı da kameralara yansıdı.

SIZMAYA ÇALIŞAN 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Şeyh Horoz bölgesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına saldırı amacıyla dün gece sızma girişiminde bulunan PKK/PYD/YPG terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 8 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK DUYURDU: 260 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Afrin'de terör hedeflerine yönelik Zeytin Dalı harekatı 5. gününde devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri dün akşam yaptığı açıklamada şu ana kadar en az 260 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

18 NOKTA ELE GEÇİRİLDİ

ÖSO ve TSK, Afrin'in batısı, kuzeyi ve kuzeybatısından başlatılan operasyonda, toplam 18 noktayı ele geçirmişti. Bu noktalar arasında Şenkal, 10 km doğusundaki Bali ve Kurni, Hatay'ın Hassa ilçesinin karşısında bulunan Adah Manli, Bakki ve Balal Kuy, Şeyh Ubaşı, Marsu ve Haftar, Şeyh Harüz köyü ile bu köyün yakınındaki Şeyh Harüz tepesi de yer alıyor.

KAPSAMLI HAREKAT SÜRÜYOR

Denetim sağlanan köylerde yaşayan sivillere köylerinde kalmaları ve yaşamlarına devam etmeleri isteniyor. Bu noktalarda güvenliği sağlamak için ÖSO grupları mevzilenirken, operasyon kuvvetleri diğer noktalara doğru kapsamlı harekâtı sürdürüyor.

6 KOLDAN İLERLEYİŞ SÜRÜYOR

Sınırdan terör hedefleri vurulmaya devam ediliyor. TSK unsurlarının 6 koldan ilerleyişi sürüyor. Bölgedeki iklim koşullarının sertleşmesi nedeniyle operasyon dün biraz yavaşlamıştı. Ancak dün öğlen saatlerinden itiraben hareketlilik yeniden başlamıştı.