Türk Sanat Müziği Haberleri

Türk Sanat Müziği haber, Türk Sanat Müziği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Sanat Müziği - 19.08.2020
"İstanbul Yeditepe Konserleri"nde Ayşe Mine ve Baha izleyiciyle buluştu
İlk olarak sahneye çıkan Türk Sanat Müziği'nin güçlü ismi Ayşe Mine, Yeditepe Konserleri ile dinleyicileriyle kendilerini buluşturma imkanı veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Türk Sanat Müziği - 20.07.2020
MSB'den Kıbrıs paylaşımı: "Bir gece ansızın gelebiliriz"
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'na ilişkin videoya yer verdi. Videoda, Türk sanat müziği sanatçısı Yaşar Özel'in seslendirdiği "Bir gece ansızın gelebilirim" parçası da fon müzik olarak kullanıldı.
Türk Sanat Müziği - 10.07.2020
MEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığının "sanat eğitimi" alanında imzaladığı protokol tanıtıldı
Güzel sanatlar liselerinde özellikle müzik ile yönelimin Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği düzleminde son derece düşük kaldığını sayısal verilerden de bildiklerini aktaran Numanoğlu, "Kültürümüzün genetik kodlarına işlenmiş bu musiki sanatlarının temsilinin olması, bunu geleceğe taşıyacak sanatçıların yetiştirilmesi gerekiyor.
Türk Sanat Müziği - 06.07.2020
"İstanbul Yeditepe Konserleri"nde Mustafa Keser ve Burcu Güneş izleyiciyle buluştu
İlk olarak sahneye çıkan ve ünlü Türk Sanat Müziği bestekarı Necdet Varol'un eseri "Cihanda sen teksin Anadolu" isimli şarkısıyla konsere başlayan Keser, İletişim Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı İstanbul Yeditepe Konserleri'nde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, şöyle konuştu: "Yeditepe Konserleri meyanında Sayın Cumhurbaşkanımızın, konserler serisine vermiş olduğu destekler nedeniyle hem kendi adıma hem de sanatseverler adına şükranlarımızı, teşekkürlerimizi sunuyorum lütfen kabul buyursunlar.
Türk Sanat Müziği - 06.07.2020
Coşkun Sabah, "engelsiz" bireyler için tişört imzaladı
Türk sanat müziği sanatçısı, yorumcu ve bestekar Coşkun Sabah, Engelsiz Yaşam Vakfı'nın etkinliğine katıldı.
Türk Sanat Müziği - 06.07.2020
Mamak'ta Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri devam ediyor
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, şunları kaydetti: "Gerek Musiki Muallim Mektebi Sohbetlerimiz ile gerekse Türk halk müziği ve Türk sanat müziği konserleri, şiir dinletileri gibi renkli ve dopdolu içeriğe sahip programlarla dijital ortamda hemşehrilerimizin evlerine konuk oluyoruz.
Türk Sanat Müziği - 06.07.2020
Opera sanatçısı Hakan Aysev: "Operayı kasabalara, köylere götürelim"
SORU: "Sanat hayatınızda birçok başarılara imza attınız. Bize sanat serüveninizi anlatabilir misiniz?" Hakan Aysev: "Bu uzun bir serüven. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Viyana Müzik Akademisinde master yaptım. Viyana Operası'na giren ilk Türk'üm. 15 yıl dünyanın dört bir yanında en büyük opera merkezlerinde başroller yaptım. Daha sonra Türkiye'ye geldim. O dönem opera kavramının korkulan, ütopik bir kavram olduğunun farkına vardım. Bu yüzden bir misyon edindim. O misyon da bu sanatı, kavramı insanlarla tanıştırmak oldu. 'Sevdirmek' iddialı çünkü komplike bir sanat. Bütün görsel sanatların içerisinde bulunduğu bir sanat. Dekor, kostüm, bale, tiyatro, insan sesi, klasik senfoni orkestrası var. Bunun algılanması çok kolay değil ama en azından tanıştırabilirdim insanları. Ben bunun kameralardan geçtiğine inandım. Medyada özellikle sabah ve magazin programlarında yer aldım. Sabah eşine ve çocuğuna kahvaltı hazırlayıp, okula, işe gönderen kadın benim ulaşmak istediğim kitleydi aslında. Buradan insanlara operanın gerçekten çok gerekli bir sanat olduğunu, çok sesli müziğin gerekli olduğunu, çok sesli müzik dinleyen toplumların çok sesli düşünebildiklerini, daha medeni olabildiklerini anlattım. Arya, türkü, Türk Sanat Müziği ve arabesk söyledim.
Türk Sanat Müziği - 02.07.2020
Patara Antik Kenti'nde tarih sanatla buluştu
Yerel sanatçı Emre Dayıoğlu'nun Yörük kültürünü yansıtan kıyafetler eşliğinde seslendirdiği türküler ise antik kentte Yörük rüzgarı estirdi. Dayıoğlu'nun türkülerine halk oyunları ekibi de eşlik ederken, antik kentten sipsi sesi yankılandı. Program Burhan Tüzer'in Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan konseriyle son buldu.
Türk Sanat Müziği - 02.07.2020
Samsun'da sosyal mesafeli açık hava konseri gerçekleştirildi
Ardından şehir orkestrası eşliğinde Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği sanatçıları sahne aldı.
Türk Sanat Müziği - 01.07.2020
MEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "sanat eğitimi" alanında iş birliği protokolü imzalandı...
Protokolde yer alan diğer faaliyetler ise şöyle: "Batı müziği, Türk halk müziği, Türk sanat müziği alanları derslerinin üniversitelerin ilgili konservatuvar ya da fakülteleri tarafından verilmesinin sağlanması, MEB tarafından yapılacak olan toplantı, seminer, konferans, ulusal veya uluslararası yarışma, konser ve etkinlikler, teknik gezi gibi farkındalık faaliyetlerine katkı sağlamak, - Ulusal ya da uluslararası yarışmalarda ve konserlerde görevlendireceği eğitim koçu eşliğinde öğrencilerin hazırlanmalarını ve katılımlarını sağlamak, Belirlenen okullarda etkili, verimli ve anlamlı müzik eğitimi için derslerde kullanılacak materyallerin teminine, çalgı bakım onarım, akort gibi yapılmasına ilişkin imkanlar ölçüsünde işbirliği yapmak, üniversitenin ana çalgı öğrencileri tarafından okulda eğitim ve öğretimi verilmeyen çalgıların tanıtılmasını sağlamak.
Türk Sanat Müziği - 25.06.2020
Coşkun Sabah: "Biz besteciyiz şarkılarla yaşıyoruz, şarkılar varsa biz varız"
Türk sanat müziği sanatçısı, yorumcu ve bestekar Coşkun Sabah, "Bu şarkılar bizi yaşatan şarkılar.
Türk Sanat Müziği - 23.06.2020
Otizmli müzik dahisi, ebeveynlerinin desteğiyle başarıya koşuyor
Rabia, Türk Sanat Müziğinde devam kararı aldıktan sonra, Pendik Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu'nda Kemal Külah ile çalışmalarına başladı.
Türk Sanat Müziği - 07.06.2020
İstanbul'da 65 yaş ve üstü vatandaşlar güneşli havanın tadını çıkardı
Park içerisinde çay ve çorbalarını içen vatandaşlara mini Türk Sanat Müziği konseri verildi.
Türk Sanat Müziği - 07.06.2020
Pandemi döneminde 47 şarkı yapmış
Ardından SüperStar Ajda Pekkan "Yan" ve "Strech" ile başarısını perçimledi. "Yan" şarkısı Claude Challe'in Buddha Select albümünde yer aldı ve 58 Ülkede dinlendi. Böylece ülkemizi Türk Besteci olarak yurt dışıda da başarıyla temsil etti. Zerrin Özer'e 6 yıl vokallikte yapan ünlü sanatçının şarkılarını verdiği diğer sanatçılar ve şarkıları ise Zerrin Özer "Ömür Geçiyor", "Anamın Ak Sütü", "Çok Mutluyum", "Hata", Bengü "Yalansın", "Aşk Mevsimi", Kubat "Sararmış Fotoğraflar", Gökhan Özen " Teslim Al", Zeliha Sunal " Tarçın", "Aşkın Şifresi", Yeşim Salkım "Sevgilim", Reyhan Karaca " Hayat Arkadaşım", Nazan Şoray " Mültecin Olayım", "Öldür Öyle Git", "Aşkım Benim", "Es Geç Aşk, Pınar Eliçe " Elimiz Mahkum", Sibel Turnagöl " 0 Yıllık Aşk", Yıldız Kaplan " Zor Değil", "Canikom", "Lütfen", " Zerafet" olarak sıralanıyor. Özel Bayi Toplantıları, Düğün, Sivil Toplum Kuruluşları, Kadınlar Matineleri gibi özel gecelerin en çok aranılan ismi olan Bülent Yetiş, pandemi süresince sözü müziği kendisine ait olan toplam 47 şarkı yapmış. Sahne aldığı gecelerde Arabesk Geceleri,& ; Ajda Pekkan-Sezen Aksu-Zerrin Özer Geceleri, Türk Sanat Müziği Geceleri gibi özel sahnelerde yapan Yetiş, sahneleri çok özlediğini en kısa sürede şarkılarıyla sevenleriyle buluşmak istediğini vurguluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk Sanat Müziği Haberleri | Türk Sanat Müziği Haber - Haberler - Sayfa 5 - Türk Sanat Müziği haberleri, son dakika türk sanat müziği haber ve gelişmeleri burada. Başiskele'deki yaz etkinlikleri vatandaşlardan tam not aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 13:54:57. #1.14#

title