Türk Sağlık-sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin;

Türk Sağlık-sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin;

Türk Sağlık-sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, Sağlık Alanındaki Uygulamaların Sorunları Çoğaltması Nedeniyle Sağlık Çalışanları Olarak 14 Mart Tıp Bayramını Buruk Karşıladıklarını Söyledi.

Türk Sağlık-sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin;

Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, sağlık alanındaki uygulamaların sorunları çoğaltması nedeniyle sağlık çalışanları olarak 14 Mart Tıp Bayramını buruk karşıladıklarını söyledi.


14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, sağlık çalışanlarının mevcut sıkıntılarının çözüme kavuşturulmadığı için, mutsuz ve buruk olduklarını belirtti. Son 5 yıldır uygulanan farklı istihdam politikalarında ısrar edilerek sağlıkta çalışma barışının bozulduğunu ifade eden Çetin, sağlık çalışanlarının sorunlarının biran önce çözüme kavuşturulmasını istedi. Turgay Çetin, "Bayram demek mutluluk demek, sevinç demektir. Fakat sağlık çalışanları olarak bizler ne mutluyuz nede sevinebiliyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı'nı sorunlar ile ve içimiz buruk olarak karşılıyoruz.Hazırlanan yasalar, sağlık alanındaki uygulamaların sorunları çoğaltması ve mevcut sıkıntıların çözümüne yönelik ciddi adımların atılmaması nedeniylene 14 Mart bizim için bir bayram ne de yılın diğer 364 günü bizim için mutlu geçmektedir.Sağlık çalışanlarının 14 Mart'ı bir bayram gibi kutlamaları mümkün değildir. Çalışanların bu bayramda mutlu olmak için siyasetçiler tarafından söylenen güzel sözlere değil, yapılacak olan olumlu icraatlara ihtiyaçları vardır.Herkes üzerine düşeni bir an önce yapmalıdır"dedi.


(MÖZ-SE-Y) 13.03.2008 17:18 TSİ

Kaynak: İHA