Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Kahveci Açıklaması

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Kahveci Açıklaması

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Bu coğrafyada yaşayan insanlar birbiriyle akraba olmuş, evlilik yapmış, çocukları olmuş, kan bağı oluşmuş. Bundan sonra kimi kimden ayıracaksınız?" dedi.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Kahveci Açıklaması

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Bu coğrafyada yaşayan insanlar birbiriyle akraba olmuş, evlilik yapmış, çocukları olmuş, kan bağı oluşmuş. Bundan sonra kimi kimden ayıracaksınız?" dedi. Kahveci, Türk Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanlığınca bir kafede düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin birincil sorununun terör olduğunu ve ülkenin bir an önce terör belasından kurtarılması gerektiğini belirtti.


Terörün dış kaynaklardan beslendiğini ifade eden Kahveci, şöyle devam etti:

"Ülkemizde yaşanan terör belasından bu ülkeyi kurtarmamız lazım başka şekilde huzur bulamayacağız. Dün 5 askerimiz, polisimiz şehit oldu. Biz, yaşamımıza devam ediyoruz. Her sabah kalktığımızda şehit haberleriyle uyanıyoruz. Onlar şehadet şerbetini içiyor. Onların çocukları yetim kalıyor, sizin çocuklarınız gülsün diye. Onun için bu mücadeleyi veren ve Hakk'ın rahmetine kavuşan insanlarımızı unutamayız. Bu topraklar kolay vatan olmadı. Bu terörün bu kadar azdırılmasının da yanlış politikalar sonucunda olduğunu hepimiz görmeliyiz, söylemeliyiz ki bir daha bu yanlışlıklar yapılmasın."


Kahveci, Türkiye Cumhuriyeti'nin hür ve bağımsız yaşayacağını vurgulayarak şunları kaydetti:


"Milletimize güveniyorum. Bu bölücülere, bu yıkıcılara, bu eli kanlı katillere meydan vermeyecek, birliğimizi, dirliğimizi bozdurmayacak çünkü bu coğrafyada yaşayan insanlar birbiriyle akraba olmuş, evlilik yapmış, çocukları olmuş, kan bağı oluşmuş. Bundan sonra kimi kimden ayıracaksınız? 'Biz Kürtler'in hakkını hukukunu arıyoruz' diyeler beyhude, ham hayaller peşinde koşanlardır. Siz Kürt'ün evladını öldürerek, Kürt'ü öldürerek, Kürt'ün hakkını arayamazsınız. Doğusuyla batısıyla güneyiyle kuzeyiyle Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı, Çerkez'i herkes birbirine karışmış ve bir millet oluşmuş. Bu milletin adı da kim ne derse desin Türk milletidir."


Kahveci, taşeronlara verilen kadro müjdesinin beklentilerini karşılamadığını savundu.

Kaynak: AA