Türk Raftıng Sporcuları Avusturya'da

Rize Çaykurspor ve Rize Belediyespor Rafting Takımları, Avusturya'nın Wildalpen Şehrinde Yapılacak Olan Avrupa 2007 Rafting Şampiyonası İçin Viyana'ya Geldi.

Türk Raftıng Sporcuları Avusturya'da

Rize Çaykurspor ve Rize Belediyespor rafting takımları, Avusturya'nın Wildalpen şehrinde yapılacak olan Avrupa 2007 Rafting Şampiyonası için Viyana'ya geldi.

Avrupa 2007 Rafting Şampiyonası, Avusturya'nın Wildalpen şehrinde 15-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Türk rafting takımları, geçen sene Avrupa 4.'sü oldukları yarışlarda bu sene de Almanya, Çek Cumhuriyet, Slovakya gibi rafting sporunda gelişmiş ülkelerin takımlarıyla birincilik mücadelesi yapacak. Şampiyona için Viyana'ya gelen Türk kafilesi, buradan otobüslerle müsabakaların yapılacağı Wildalpen'e geçti. Viyana Schveckhat Havaalanı'nda açıklamalarda bulunan Türkiye Kano Federasyonu Asbaşkanı

Hamza Şafak Tatoğlu, "Türkiye'den Avusturya'nın Wildalpen şehrinde yapılacak 2007 Avrupa Rafting Şampiyonası'na bu sene iki takımla katılıyoruz. Bu iki takımın da özelliği, ikisinin de Rize'den gelmiş olmasıdır. Rize Çaykurspor ve Rize Belediyespor olarak iki takım halinde yarışacağız. Bu sene sıralamada ilk 5'te yer alacağımızı umuyorum. Tabi ki hedefimiz birinciliktir" dedi.

Rize Belediyespor takım kaptanı İbrahim Sarı da, "İlk defa uluslararası bir müsabakaya katılıyoruz. Türkiye'deki yarışmalarda birinci olduk. Şampiyonaya iyi hazırlandık. İlk beşte kesin oluruz. Hedefimiz birinciliktir" dedi. Rize Belediyesporlu sporcu Gürkan Köse ise, ''Avusturya ile Türkiye'de Rize iklimi aynı pek zorlanmayacağız. Ülkemize iyi bir derece kazandıracağız'' diye konuştu.

Rize Çaykurspor takım sorumlusu Rıza Avcı, şampiyona da ellerinden geleni yapacaklarını kaydederek, genç bir ekip olduklarını, iyi bir derece elde ederek Türkiye'ye dönmek istediklerini söyledi. Rize Çaykurspor Asbaşkanı Hüseyin Naci Bayraktutan da, ''Çaykurspor olarak genç bir kadroya sahibiz. İnşallah Avusturya'daki 2007 Avrupa Rafting Şampiyonası'ndan iyi bir netice alacağız. Birinciliği zorlayacağız'' şeklinde konuştu.

2007 Avrupa Rafting Şampiyonası müsabakaları 17 Mayıs'ta başlayacak ve 19 Mayıs'ta yapılacak final yarışları ile sona erecek.

(MEA-MFS-OK-S)